› bieżące
07:43 / 14.08.2014

Robert Turlej: Kreatywnie w Parku Modrzewie

Robert Turlej: Kreatywnie w Parku Modrzewie

fot. nadesłane

Długo wyczekiwana przez mieszkańców rozbudowa placu zabaw w Parku Modrzewie wkrótce się rozpocznie. Kilkumiesięczne prace nad doborem urządzeń, stworzeniem projektu, a także wyłonienie wykonawcy wreszcie zmierzają do końca.

Najprawdopodobniej już w przyszłym tygodniu rozpoczną się prace i pod koniec sierpnia kreatywny plac będzie gotowy. Park Modrzewie to jedno z piękniejszych, ale niestety zapomnianych miejsc w naszym mieście. Stworzenie nowoczesnego placu zabaw to początek zmian, które w nim zajdą.

Na moją prośbę Park Modrzewie został wpisany do projektu modernizacji przestrzeni parkowo-rekreacyjnych na lata 2014-2020. Dzięki temu będzie można starać się o środki unijne na jego rewitalizację.

Realizowany ze środków Budżetu Obywatelskiego kreatywny plac zabaw służyć będzie nie tylko najmłodszym, ale także młodzieży i osobom starszym. Znajdą się na nim m.in. urządzenia fitness, które cieszą się coraz większą popularnością w naszym mieście. Nowością będą urządzenia, których nie znajdziemy na innych placach w Elblągu.

Dzieci będą mogły korzystać m.in. z tablicy aktywności, ścieżki do balansowania, urządzeń dźwiękowych, trampoliny. Specjalnie dla młodzieży ustawiona zostanie obrotowa karuzela na sprężynach „Rodeoboard”. Atrakcją będzie również wieloosobowa huśtawka „super lina”, na której bujać się mogą młodsi i starsi. Nowoczesne urządzenia niewątpliwie wpłyną na zwiększenie atrakcyjności parku wśród mieszkańców całego miasta.

Robert Turlej
 

5
2
oceń tekst 7 głosów 71%

Zdjęcia ilość zdjęć 2