› bieżące
07:39 / 09.06.2013

Robert Turlej wychodzi naprzeciw potrzebom rowerzystów

Robert Turlej wychodzi naprzeciw potrzebom rowerzystów

fot. Marcin Pszczółkowski

Robert Turlej, kandydat na radnego, spotkał się z elbląskimi rowerzystami. Miejsce spotkania nie było przypadkowe. Droga biegnąca wzdłuż ul. Pułkownika Dąbka, na trasie Węgrowska-Piłsudskiego nie jest wciąż przystosowana do jazdy na rowerze. Na tym odcinku rowerzyści muszą przechodzić na jezdnię, co wpływa na ich bezpieczeństwo oraz komfort.

- Spotykamy się w miejscu, które jest tak zwaną białą plamą na rowerowej mapie Elbląga. Od ulicy Węgrowskiej do rynku rowerzyści muszą przejść na jezdnię, ponieważ na tym odcinku nie ma ścieżki rowerowej. W tym roku w budżecie miasta były zagospodarowane środki na stworzenie projektu asfaltowej wydzielonej drogi rowerowej. Niestety projekt został zamrożony i ambitne plany, aby w przyszłym roku taka droga rowerowa powstała, trzeba odłożyć na później. Będąc w radzie będę walczył, aby w tym roku stworzyć ten projekt i zrealizować go – komentuje Turlej.

Działania w ramach Polityki Rowerowej Miasta Elbląg, przyczyniły się do poprawy infrastruktury rowerowej, a co za tymi idzie – zwiększenia liczby rowerzystów w naszym mieście. Do tej pory poprawiono oznakowanie istniejących już ścieżek rowerowych. Czy udział transportu rowerowego rzeczywiście ma  szansę wzrosnąć w naszym mieście?

- Przez dwa lata zrobiliśmy bardzo dużo, ale martwię się, że nasze działania zostaną zahamowane. Dochodzą też do mnie niepokojące sygnały, że zostaną obcięte środki na bieżące utrzymanie dróg rowerowych. Prawdopodobnie w tym roku oprócz wymalowanych lini, nie zostaną obniżone krawężniki. Jako radny będę chciał kontynuować działania na rzecz mieszkańców Elbląga jeżdżących na dwóch kółkach. Będę dążył do tego, żeby bezpieczeństwo rowerzystów było postawione na pierwszym miejscu, a do tego potrzebne są środki finansowe, o które będę się starał - odpowiada Rboert Turlej.

Głównymi celami Roberta Tuleja startującego z ramienia PO jest rewitalizacja Parku Modrzewie, a szczególnie odrestaurowanie wieży widokowej i budowa nowoczesnego placu zabaw na tym terenie. Ponadto kandydat na radnego zamierza zająć się usprawnieniem sygnalizacji świetlnej w Elblągu oraz szybką i skuteczną rozbudową infrastruktury sportowej. Ważnym punktem w programie wyborczym Tuleja jest wykorzystanie walorów turystycznych naszego miasta oraz zwrócenie większej uwagi na problemy ludzi młodych w Elblągu.
 

5
12
oceń tekst 17 głosów 29%

Zdjęcia ilość zdjęć 7