› bieżące
10:07 / 28.06.2014

Roboty dodatkowe na drodze wojewódzkiej 504. Będą zmiany dot. sygnalizacji świetlnej

Roboty dodatkowe na drodze wojewódzkiej 504. Będą zmiany dot. sygnalizacji świetlnej

fot. Konrad Kacprzak

Urząd Miejski 5 czerwca bieżącego roku umieścił w biuletynie informacji publicznych zamówienie dotyczące wykonania robót dodatkowych dla zadania „Przebudowa drogi wojewódzkiej nr 504 w Elblągu – ul. 12 lutego”. Czego dotyczy zamówienie i dlaczego te roboty nie zostały wykonane przy realizacji całego zadania?

Urząd Miejski udzielił zamówienia firmie Eurovia w celu wykonania dodatkowych robót na drodze wojewódzkiej 504. W zadaniu uzupełniającym zawarte są zadania dotyczące sygnalizacji świetlnej na DW 504.

Jak informuje nas Łukasz Mierzejewski z biura prasowego prezydenta: „W skład tego zamówienia wchodzą następujące zadania. Pierwszy to dwa nowe programy pracy sygnalizacji świetlnej, które zostaną wprowadzone w związku z zobowiązaniem Prezydenta, spełniającego życzenia mieszkańców o likwidacji przejścia dwuetapowego na wlocie z ul. 12 Lutego. Ta zmiana długości poszczególnych faz na tym skrzyżowaniu wiążę się z potrzebą zmian długości faz prac sygnalizacji na kolejnym skrzyżowaniu tj. ul. Płk. Dąbka i ul. Królewieckiej".

Co jeszcze obejmuje zamówienie?

„Zakres przebudowy DW 504 przy skrzyżowaniu ul. Płk. Dąbka i ul. Królewieckiej obejmował tylko wymianę sterownika sygnalizacji i sygnalizatorów na jednym wlocie z ul. Płk. Dąbka. W związku z zamówieniem sygnalizatory na pozostałych wlotach i na przejściach dla pieszych, wraz z przejazdem rowerowym, zostaną wymienione na nowoczesne LEDY” - dodaje Mierzejewski

Roboty te nie zostały wykonane wcześniej, ponieważ nie były przewidywane w pełnym zadaniu. Mieszkańcy zgłaszali problemy z sygnalizacją więc postanowiono wykonać roboty dodatkowe.

Koszt szacunkowy wykonania robót to 131 919, 84 zł. brutto.

2
0
oceń tekst 2 głosów 100%