› zdrowie i uroda
15:46 / 17.10.2012

Roboty odwiedziły dzieci przebywające w Szpitalu Miejskim

Roboty odwiedziły dzieci przebywające w Szpitalu Miejskim

fot. www.szpitalmiejski.elblag.pl

W minionym tygodniu najmłodszych pacjentów przebywających na Oddziale Pediatrycznym oraz Oddziale Chirurgii Dziecięcej odwiedził ciekawy gość. Łukasz Szypulewski z firmy „ITMAR” przybył przedstawić dzieciom niezwykłe zabawki - roboty, zbudowane z klocków LEGO Mindstorms.

 
Wyjmowane z tajemniczego pudła coraz to ciekawsze egzemplarze wywoływały zaskoczenie i radość na twarzach małych pacjentów. Dzieci poznały m.in. robota Stefana, który potrafi tańczyć i liczyć, a także zabawnego sześcionożnego pająka. Najwięcej uśmiechu wywołały jednak dwa sympatyczne pieski, które prezentowały widzom swoje sztuczki. Pan Łukasz zapoznał przy okazji dzieci z naukowymi ciekawostkami. Można było popatrzeć przez legendarny już w tych czasach kalejdoskop, ujrzeć tęczę w bezdeszczowy dzień oraz zobaczyć świat oczami muchy. 
 
- Nasi mali pacjenci byli zachwyceni pokazem i jesteśmy pewni że jeszcze długo potem nie mogli zapomnieć o jego bohaterach. Prezentowane roboty zbudowane zostały w firmie „ROBOLAB” Marka Szypulewskiego, która ma swoją siedzibę przy IV Liceum Ogólnokształcącym w Elblągu. Niewątpliwie te nowoczesne zabawki dają dzieciom wiele radości, a także uczą o nowoczesnej technologii rozwijając logiczne myślenie. - mówi Ewa Pietryka dyr. Szpitala Miejskiego.
 
Źródło: Szpital Miejski w Elblągu
3
0
oceń tekst 3 głosów 100%