› bieżące
10:12 / 04.02.2013

Rockowo w Bibliotece Elbląskiej - w starych murach zagrały dwie kapele elbląskie

Rockowo w Bibliotece Elbląskiej - w starych murach zagrały dwie kapele elbląskie

fot. Konrad Kosacz

W piątkowy wieczór (1 lutego) mury Biblioteki Elbląskiej rozbrzmiewały rockowym graniem, młodych elbląskich muzyków. Publiczność dopisała, na koncert przyszło ponad 200 osób.

Jako pierwszy na scenie pojawił się Bartek Czerniawski. Wystąpił solo ponieważ niedawno jego zespół się rozpadł i pozostało mu tylko śpiewać do nagranych wcześniej podkładów muzycznych. Nie da się ukryć, że mocno zubożyło to występ, zwłaszcza, że podkłady były kiepskiej jakości.Może i dobrze, że pomimo braku zespołu zdecydował się na występ. Wokalista aktualnie poszukuje chętnych muzyków do stworzenia nowego składu.

Drugi na scenie wystąpił Silver Tape. Kapela istnieje od 2011 roku. Jest to zespół składający się z pięciu muzyków: dwie gitary, bass, perkusja i wokal. Jest to ich drugi koncert, a pierwszy solowy. Poprzednio skład zagrał supportując zespół YHY w klubie Mjazzga.

Występ Czerniawskiego został przyjęty raczej na siedząco, poza paroma osobami wykazującymi się wiekszą aktywnością. Przy Silver Tape połowa sali bawiła się przy scenie. Jak to przystało na koncerty rockowe nie obyło się bez „pogowania”. Wśród publiczności przeważała młodzież z I LO, z którym, związani są wykonawcy.

Koncert został zorganizowany przez DG Music i Gotycka.pl.

Gotycka.pl to elbląska marka, która wielu osobom w naszym mieście kojarzy się z organizowaniem koncertów i innych działań kulturalnych. Zapytałem panią Bogumiłę Bruniecką o sens organizowania takich koncertów: 
- Wymarły świetlice, brakuje miejsc i klubów, które są w stanie udźwignąć większą rzeszę publiczności. Z drugiej strony są młodzi ludzie, którzy grają i potrzebują promocji. To może być świetny początek ich muzycznej kariery, tylko trzeba stworzyć im możliwości.

Gotycka.pl to biblioteka muzyczna działająca przy Bibliotece Elbląskiej. Zgromadzone są tam zbiory muzyki, płyt winylowych, płyt CD, audiobooków dla osób słabo- i niewidzących oraz kafejka internetowa z 26 stanowiskami. Jest to także jedno z niewielu miejsc publicznych gdzie mozna sobie posłychać muzyki w warunkach audiofilskich. Zapraszamy do współpracy zespoły, które potrzebują promocji i chciałyby zrobić koncert. Dajemy opiekę akustyka, udostępniamy salę, drukujemy plakaty, nagłaśniamy w mediach – dodaje B.Bruniecka.

Najbliższa impreza gotyckiej to projekcja czeskiego filmu, wyświetlanego w ramach przeglądu kina czeskiego. Seans filmu Jiriego Menzla  odbedzie się 22 lutego w sali audiowizualnej Biblioteki Elbląskiej. 

2
0
oceń tekst 2 głosów 100%

Zdjęcia ilość zdjęć 21