› poradnik
12:07 / 13.09.2018

Rolety dzień noc - funkcjonalność i estetyka w jednym

Rolety dzień noc - funkcjonalność i estetyka w jednym

Rolety dzień i noc - za sprawą nowoczesnego wyglądu oraz niespotykanej funkcjonalności - podbiły serca miłośników aranżacji wnętrz zarazem użytecznych, jak i estetycznych. Jakie są najmocniejsze strony tego rodzaju osłony okiennej? Sprawdź już teraz.

Rolety dzień noc - budowa i funkcjonalności

Budowa tych rolet jest bardzo charakterystyczna, dzięki temu nie da się ich pomylić z żadną inną linią produktową. Rolety dzień noc - nazywane również Zebra - składają się z naprzemiennych pasów materiału. Tkaniny są zróżnicowane pod kątem przepuszczania światła - jedna nie przepuszcza promieni słonecznych, a druga jest transparentna (najczęściej jest to siatka o dużych oczkach). Jeśli chodzi o funkcjonalność, to kluczowym atutem rolet dzień i noc jest możliwość regulacji dopływu światła.

Rolety dzień noc - najważniejsze zalety

Rolety dzień i noc mają wielu zwolenników. Jakie są najważniejsze atuty tego rodzaju osłony okiennej, dzięki którym zdobyły taką popularność? Są to przede wszystkim:

  • Nowoczesny wygląd. Za sprawą budowy rolety, wykonanej z naprzemiennych pasów tkaniny i siatki o grubych oczkach, produkt wygląda designersko i nowocześnie. Jest chętnie wybierany jako osłona okienna zarówno do domów prywatnych, jak również biur i urzędów.
  • Bezinwazyjny montaż. Kolejną zaletą rolet dzień i noc jest sposób ich montażu. Większość propozycji oferowanych przez wiodących producentów to modele, które można zamocować na oknie bez konieczności wiercenia i naruszania struktury ramy okna. Nie ma potrzeby angażowania w to profesjonalnego montera, bo samodzielny montaż zajmie zaledwie kilkanaście minut.
  • Pod kontrolą. Mocną stroną rolet dzień noc jest możliwość kontrolowania ilości wpadającego do pomieszczenia światła. Co ważne nie ma potrzeby podnoszenia rolety, żeby stopniować ten poziom. Istnieje wiele sytuacji, kiedy w ciągu dnia będzie potrzebny efekt zaciemnienia - na przykład poobiednia drzemka. W takich przypadkach roleta dzień i noc sprawdzi się idealnie.  
  • Duży wybór. Podczas zakupów można kierować się różnymi parametrami. Mogą to być indywidualne preferencje, inny pomysł to dobór na zasadzie uzupełnienia lub kontrastu. Pierwszy trop to wybranie koloru, który będzie identyczny lub bardzo podobny do pozostałych elementów wnętrza: mebli, tekstyliów, dekoracji i koloru ścian. Z kolei kontrast to propozycja dla osób, które lubią nowoczesność, eklektyzm i połączenia teoretycznie niepasujących elementów, dobranych na zasadzie przeciwieństwa: stylu, koloru, faktury itp.  
  • Materiał. Nowoczesne rolety dzień i noc zostały wykonane z wysokiej jakości materiałów. Często są to tkaniny pochodzenia syntetycznego, dodatkowo zaimpregnowane. Ten zabieg przedłuża trwałość rolety i zapobiega pojawianiu się na niej zabrudzeń, a także ułatwia czyszczenie z kurzu i pyłu. Materiały, z których producenci rolet dzień i noc wykonują swój asortyment, posiadają atest higieniczny, dzięki temu są w 100% bezpieczne i nadają się nawet do pokoju alergika lub noworodka.

Rolety dzień noc - do jakiego stylu wnętrz pasują?

Rolety dzień i noc pasują do wnętrz urządzonych według wielu popularnych stylów. Najpopularniejsze pomysły na zaaranżowanie w pokoju lub biurze tego rodzaju osłony okiennej to w duchu nurtu nowoczesnego. Prostokątne pasy w jednym lub kilku kolorach odnajdą się nie tylko w tym stylu, ale również wszędzie tam, gdzie królują geometryczne formy i kształty. Może to być styl minimalistyczny, retro lub fiński (jeden z odłamów nurtu skandynawskiego). Istnieją również style, do których rolety dzień i noc nie będę pasować, na przykład prowansalski, rustykalny, art deco, kolonialny i boho.

0
0
oceń tekst 0 głosów 0%