› poradnik
00:48 / 07.04.2021

Rolety zewnętrzne - jakie wybrać do swojego domu?

Rolety zewnętrzne - jakie wybrać do swojego domu?

Rolety zewnętrzne to coraz bardziej popularna opcja zarówno w nowym jak i już istniejącym budownictwie. Rolety takie mają naprawdę sporo zalet a przy tym ich montaż można wykonać przy okazji budowy albo remontu. Jakie jednak rodzaje rolet zewnętrznych wyróżniamy? I dlaczego warto w nie zainwestować?

  1. Rolety zewnętrzne - dlaczego warto je mieć?
  2. Jakie rolety zewnętrzne wybrać?

Rolety zewnętrzne - dlaczego warto je mieć?

Zacznijmy może jednak od tego, dlaczego w ogóle warto rolety zewnętrzne zakładać. Przede wszystkim stanowią one zdecydowanie lepsze rozwiązanie niż rolet czy żaluzje wewnętrzne, chociaż dużo zależy od okoliczności. Wielka zaletą rolet zewnętrznych jest fakt, że stanowią one świetną izolacje dźwiękową. To szczególnie ważna cecha, która może być rozwiązaniem problemów wynikających z faktu, że nasze okna wychodzą na ruchliwą ulicę, chodnik, park lub po prostu mieszkamy w bardziej hałaśliwej części miasta. Do tego rolety takie wpływają na utrzymanie optymalnej temperatury w domu – latem chronią przed promieniami słonecznymi a zimą stanowią dodatkową barierę zatrzymująca ciepło w naszych domach. Do tego rolety zewnętrzne sprawiają, że nasz dom czy mieszkanie jest bardziej bezpieczne. Decydując się bowiem na rolety zewnętrzne antywłamaniowe, zdecydowanie zwiększamy ochronę naszego domu przed włamaniem.

Jakie rolety zewnętrzne wybrać?

Zajmijmy się teraz przez chwile tym jakie rolety zewnętrzne wybrać. Jednak, aby podjąć taką decyzje warto w ogóle wyjaśnić czym są rolety zewnętrzne. Otóż, w odróżnieniu od tradycyjnych rolet albo też żaluzji wewnętrznych, rolety zewnętrzne - zresztą jak wskazuje ich nazwa - są montowane po zewnętrznej stronie okna. Chociaż cena takich rolet może wydawać się wysoka to relatywnie patrząc, inwestycja właśnie w także rozwiązanie jest zdecydowanie bardziej opłacalna niż montaż żaluzji czy najtańszych rolet wewnątrz budynku.

Jakie jednak mamy rodzaje rolet zewnętrznych? Otóż, wyróżnić można dwa podstawowe typy takich rolet:

Rolety natynkowe – rolety takie nazywane również roletami elewacyjnymi, charakteryzuje to, że można je zamontować zarówno na etapie budowy, ale i podczas remontu starszego budynku. Ich obudowę montuje się nad wnęką okna, zatem są one widoczne jednak sama obudowa mechanizmu ma estetyczny wygląd.

Rolety podtynkowe – to rolety, których cały mechanizm schowany jest pod tynkiem, więc praktycznie ich nie widać. Jednak, aby je zamontować musi być wykonane nadproże maskujące, a więc musi być specjalnie przygotowana wnęka umożliwiająca ich montaż. Jest to bardziej problematyczne, ale same rolety są dokładnie wpasowane w budynek.

Istnieją jeszcze inne rodzaje rolet zewnętrznych, takie jak rolety nakładane, nadstawne, wnękowe albo RKS, jednak najczęściej wybierane są rolety o których wspominaliśmy.

0
0
oceń tekst 0 głosów 0%