› bieżące
16:00 / 07.03.2015

Rośnie przewaga ZNP nad rywalami

Rozegrane zostały dwie kolejne serie gier w Awangarda Volley Lidze, prowadzonej przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji. Nieobecności najgroźniejszych rywali wykorzystał lider ZNP Elbląg, który wygrał dwa kolejne mecze i w tabeli powiększył przewagę nad pozostałymi ekipami.

Dwie ostatnie kolejki były udane dla lidera rozgrywek. Ekipa ZNP Elbląg zanotowała dwa zwycięstwa i powiększyła w tabeli przewagę nad wiceliderem LOGBARTRANS Nauka Jazdy Adam, który miał jedną przymusową pauzę. W 14 kolejce ZNP zmierzyło się z zespołem Kolex Hale Stalowe i po ciężkich bojach pokonało rywali 2:1. Pierwsza partia to zdecydowana przewaga lidera i wygrana 25:18. W drugim secie już tak łatwo nie było, ale i tak z zaciętej rywalizacji obronną ręką wyszedł lider zwyciężając 26:24. Jeszcze większe emocje towarzyszyły w secie trzecim. Praktycznie od początku toczyła się walka punkt za punkt, a kulminacja nastąpiła w końcówce partii, którą na przewagi tym razem wygrał Kolex 29:27. W 15. kolejce ZNP nie miał  już tylu problemów i 3:0 ograł Chill Out.

W ostatnim czasie świetną formę prezentują siatkarze zespołu KAM, co potwierdzili w dwóch ostatnich meczach, odprawiając swoich rywali z kwitkiem. W pierwszym pojedynku bez większych problemów uporali się z niżej notowanym Merkurym Elbląg, wygrywając w trzech partiach 25:20, 25:11 i 25:15. Następnie zmierzyli się z Techtransem, który także w ostatnim czasie także spisuje się przyzwoicie, co zapowiadało ciekawą walkę. Tyle, że na zapowiedziach się skończyło, bo od początku stroną dominującą byli siatkarze KAM. W pierwszych dwóch partiach nawet nie pozwolili zbliżyć się rywalom, wygrywając 25:14 i 25:15. Nieco bardziej wyrównany był trzeci set, ale i tak padł łupem zespołu KAM, który wygrał 25:21.

Tylko jedno spotkanie w ciągu dwóch tygodni rozegrał wicelider tabeli. LOGBARTRANS Nauka Jazdy Adam zmierzył się z MKS Truso i choć zwyciężył, to na swoje konto może dopisać tylko dwa punkty. Spotkanie rozpoczęło się po myśli wicelidera, który w pierwszym secie ograł rywali 25:19. Problemy zaczęły się w drugiej partii. Po dobrym początku, w drugiej fazie seta siatkarze Nauki Jazdy Adam stracili pomysł na grę, co wykorzystali rywale i wygrali 26:24. W ostatnim secie znów wszystko wróciło do normy i ponownie triumfowali zawodnicy LOGBARTRANS Nauka Jazdy Adam, wygrywając 25:18 i cały mecz 2:1.

Po raz kolejny w rozgrywkach Awangarda Volley Liga, z grona zwycięskich drużyn, wybrany został najlepszy zawodnik tygodnia. Tym razem w 14. kolejce wyróżnienie MVP otrzymał Michał Stopel z zespołu Chill Out, a w 15. kolejce nagroda powędrowała do Tomasza Olechnowicza z drużyny KAM. Do obu zawodników trafiły podwójne zaproszenia na najbliższy mecz siatkarzy LOTOSU Trefla Gdańsk.

Więcej informacji o rozgrywkach, wyniki, tabele, terminarze oraz galerię zdjęć można znaleźć na stronie internetowej www.mosir.elblag.eu, w zakładce imprezy sportowe.

Wyniki 14. kolejki:

Kolex Hale Stalowe - ZNP Elbląg 1:2 (18:25, 24:26, 29:27)

Chill Out - Sisley Volley Team 2:1 (25:19, 25:22, 8:25)

MKS Truso - LOGBARTRANS Nauka Jazdy Adam 1:2 (19:25, 26:24, 18:25)

KAM - Merkury Elbląg 3:0 (25:20, 25:11, 25:15)

Wyniki 15. kolejki:

ZNP Elbląg - Chill Out 3:0 (25:20, 25:17, 25:20)

Merkury Elbląg - MKS Truso 1:2 (22:25, 25:23, 22:25)

Techtrans Elbląg - KAM 0:3 (14:25, 15:25), 21:25)

LOGBARTRANS Nauka Jazdy Adam - Kolex Hale Stalowe - przeł. na inny termin

----------------------

Partnerem Awangarda Volley Liga jest siatkarski drużyna LOTOSU Trefla Gdańsk. Zespół z Trójmiasta ma już za sobą udane występy w ćwierćfinale mistrzostw Polski. Gdańszczanie dwukrotnie pokonali Transfer Bydgoszcz i tym samym awansowali do strefy medalowej. W półfinale przeciwnikiem LOTOSU Trefla będzie PGE Skra Bełchatów. Pierwszy mecz rozegrany zostanie w Bełchatowie, natomiast rewanż najprawdopodobniej 14 marca w ERGO ARENIE. Dokładny termin i godzina meczu zostaną ogłoszone wkrótce. Zapraszamy wszystkich kibiców i miłośników siatkówki na mecze gdańskich siatkarzy. Przypomnijmy, że zespół LOTOSU Trefla Gdańsk jest fundatorem nagród i upominków dla najlepszych zawodników i zespołów uczestniczących w rozgrywkach Awangarda Volley Liga organizowanych przez MOSiR.