› bieżące
13:45 / 28.01.2014

Rośnie zainteresowanie ligą squasha

W styczniu obserwujemy wzrost zainteresowania udziałem w rywalizacji w SportsArtFitness Squash League prowadzonej przez squash SCORE oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji. Ten szczególny rodzaj rekreacji, wymagający od uczestników nie tylko sprawności fizycznej, ale i błyskotliwego refleksu przy podejmowaniu decyzji podczas gry, pozwala na uwolnienie się od stresu i sprawdzenie własnej kondycji.

Faktem jest, że osoby, które posmakowały squasha wracają na korty. Taki udany powrót po półrocznej przerwie w styczniu, bo z dodatnim bilansem zwycięstw w pojedynkach zaliczył Łukasz Trawiński. Także doskonałą formą błysnął Radosław Łuczak, który w czterech meczach oddał tylko dwa sety.

W ubiegłą niedzielę, w ostatnim w styczniu terminie rozgrywek ligi pojawiło się wielu zawodników chcących nadrobić dorobek w punktacji. Najskuteczniej wypadł Sławomir Grudziński zwyciężając w trzech meczach i nie oddając przy tym rywalom ani jednego seta. Równie dobrze wypadł Arkadiusz Mateusiak, który wygrał trzy mecze tracąc przy tym tylko jednego seta.

- Jeszcze nie ma ostatecznego rozstrzygnięcia, który z zawodników wygrał styczniową rywalizację – informuje Karolina Skorek, prowadząca rozgrywki w lidze. – Wyjaśnią to wyniki ostatnich pojedynków do końca miesiąca. Działa bowiem u nas zasada, że zawodnicy mogą indywidualnie umawiać się na mecze i walczyć w ramach ligi.

Wyniki pojedynków z niedzieli 26 stycznia: Arkadiusz Mateusiak - Grzegorz Stępień 3:0, Bartek Wrzosek - Arkadiusz Zgliński 3:2, Sławomir Grudziński - Grzegorz Stępień 3:0, Arkadiusz Mateusiak - Arkadiusz Zgliński 3:0, Krzysiek Krochmal - Bartek Wrzosek 3:0, Sławomir Grudziński - Bartek Wrzosek 3:0, Krzysiek Krochmal - Grzesiek Stępień 3:0, Krzysiek Krochmal - Bartek Mateusiak 3:0, Arkadiusz Zgliński - Bartek Mateusiak 3:0, Sławomir Grudziński - Arek Zgliński 3:0, Arkadiusz Mateusiak- Bartek Mateusiak 3:1.