› bieżące
18:37 / 25.05.2013

Rosyjska majówka w elbląskim stylu na najwyższym poziomie

Rosyjska majówka w elbląskim stylu na najwyższym poziomie

fot. Bartłomiej Ryś/elblag.net

Pomimo dość nieciekawej aury pogodowej duża liczba osób w przeróżnym wieku i przeróżnych narodowości zebrała się w parku Bażantarnia 25 maja, aby choć troszkę bliżej poznać rosyjską kulturę.

Deszcz nie przeszkodził ani organizatorom, ani odwiedzającym, którzy licznie przybyli na to wydarzenie. Na scenie mogliśmy podziwiać m.in. Wiesława Czyża, oraz grupę „Ale babki!”. Wszyscy bawili się znakomicie.

Organizatorzy przygotowali również mały poczęstunek w Restauracji „Myśliwskiej”. Podawano oczywiście specjał kuchni rosyjskiej – bliny ziemniaczane. 200 porcji rozeszło się dosłownie w kilkadziesiąt sekund.

Najlepszy pokaz zaprezentowała grupa taneczna dzieci pochodzących z Kaliningradu, które przyjechały do Elbląga specjalnie na to wydarzenie. Ubrane w stroje ludowe, mające perfekcyjnie zsynchronizowany układ porwały całą publikę bez najmniejszego wyjątku.

Takie wydarzenia przybliżają nas, elblążan do kultury rosyjskiej. Jest to bardzo potrzebne patrząc zwłaszcza na otwartość granic polsko-rosyjskich.

3
0
oceń tekst 3 głosów 100%

Zdjęcia ilość zdjęć 13