› dzieci i rodzina
08:59 / 24.02.2016

Rotarianie pomagają niepełnosprawnym dzieciom

Rotarianie pomagają niepełnosprawnym dzieciom

Dom Pomocy Społecznej dla Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej Intelektualnie to miejsce, gdzie wspaniale dba się o maleńkie i większe dzieci doświadczone przez los ciężkimi schorzeniami. Rotary Club Elbląg Centrum przekazał na potrzeby placówki specjalistyczny leżak do kąpieli bąbelkowej oraz ssak sieciowy wraz z refulatorem, zegarem podciśnienia oraz drenami silikonowymi, filtrem bakteryjnym i łącznikiem drenów w zestawie.
 

Obecnie w Domu Pomocy Społecznej dla Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej Intelektualnie przebywa 45 dzieci w wieku od 0 do 30 lat.
- Z inicjatywy jednej z naszych członkiń Ilony Nowackiej odwiedziłyśmy Dom prowadzony przez Zgromadzenie Sióstr św. Jadwigi i przekazałyśmy leżak kąpielowy. Siostra Elwira bardzo ucieszyła się z tego prezentu, bowiem dotychczas podczas kąpieli bąbelkowej dzieci musiały być podtrzymywane przez rehabilitantów. Dla nas radość była jeszcze większa. – mówi Dorota Wcisła, prezydent Rotary Club Elbląg Centrum.

Przy okazji spotkania pojawiła się nowa pilna potrzeba dla placówki. Ze szpitala w Olsztynie wkrótce wychodzi 11-letni chłopczyk, dla którego niezbędny będzie nowy ssak sieciowy wraz z refulatorem, zegarem podciśnienia oraz drenami silikonowymi, filtrem bakteryjnym i łącznikiem drenów w zestawie.

- Po szybkiej konsultacji z Klubem zapadła decyzja na tak - kupujemy!. Nowy ssak trafił już do Domu przy ul. Kasprzaka w Elblągu i czeka na chłopczyka. – dodaje Dorota Wcisła.

 

 

 
1
0
oceń tekst 1 głosów 100%

Zdjęcia ilość zdjęć 3