› bieżące
09:26 / 25.04.2014

Rowerzysta chciał przejechać na czerwonym. Doszło do potrącenia

Rowerzysta chciał przejechać na czerwonym. Doszło do potrącenia

fot. Konrad Kacprzak

Poruszanie się ze zbyt dużą prędkością i nieprzestrzeganie przepisów ruchu drogowego doprowadziły do potrącenia na przejściu dla pieszych. W tym przypadku jednak, winny jest rowerzysta.

Jadący od strony Grobli św. Jerzego 20 letni rowerzysta chciał zdążyć przejechać przez przejście na „późnym zielonym świetle”. Stojąca przed przejściem 39-letnia kierująca Volkswagena przepuszczała w tym czasie pieszych. Gdy zapaliło się czerwone światło na przejściu – ruszyła. W tym momencie z impetem wjechał w nią 20-latek.

Na przejściu dla pieszych w tym miejscu nie ma przejazdu dla rowerów. Poza faktem, iż mężczyzna przejechał na czerwonym świetle ważnym jest, że powinien rower przeprowadzić

Na miejscu zjawiła się karetka pogotowia, która przetransportowała mężczyznę do szpitala. Prócz ogólnych obrażeń ciała, podejrzewa się u niego złamanie kości miednicy.

Utrudniony ruch na skrzyżowaniu spowodował w tym samym czasię kolizję Forda Focusa z ciągnikiem. Doszło do niegroźnego najechania. Żaden z kierujących nie odniósł obrażeń.

5
0
oceń tekst 5 głosów 100%

Zdjęcia ilość zdjęć 13