› bieżące
14:28 / 05.12.2013

Rozbudowa CH Ogrody. Zobacz jak przebiegają prace

Rozbudowa CH Ogrody. Zobacz jak przebiegają prace

fot. Bartłomiej Ryś

Centrum Handlowe Ogrody powstało w 2002 roku jako pierwszy i zarazem największy kompleks handlowo – usługowy w Elblągu. Wtedy mogło się wydawać, że jest to wystarczająca inwestycja. Z biegiem czasu okazało się, że elblążanie potrzebują większej ilości sklepów. Rozmyślano o budowie drugiego centrum. Zdecydowano się jednak na powiększenie istniejącego kompleksu. Jak przebiegają prace?

Przebudowa Centrum Handlowego Ogrody trwa od 2012 roku. W listopadzie zakończyła się modernizacja starej części. W istniejących lokalach swoją działalność wznowili dotychczasowi najemcy i rozpoczęli pracę nowi. Teraz funkcjonuje ponad 20 sklepów. Otwarcie całości planowane jest na koniec 2014 roku.

Jak informuje Grzegorz Augustyniak, zajmujący się sprawami Bezpieczeństwa i Higieny Pracy na budowie: – Wszystko idzie zgodnie z planem. Nie ma mowy o opóźnieniach. Jednak nie wszystkie warunki atmosferyczne można przewidzieć. Podczas silnych wiatrów, mrozów lub utrzymującego się śniegu czasami trzeba przerwać prace. Kłopot może pojawić się również, gdy nadejdą duże mrozy lub śnieg. Nie opóźni to jednak prac w dużym stopniu.

Niedługo zakończy się budowa parkingu. Będzie posiadał około 1000 miejsc na 3 poziomach.

Po zakończeniu rozbudowy na dwóch poziomach znajdzie się 130 sklepów i punktów usługowych, m.in. Reserved, H&M, New Yorker, CCC, Deichmann, Rossmann, Mohito, Crop Town, House, Sinsay, Douglas, Orsay, Sizeer, Wojas, Quiosque, Piekarnia Raszczyk, Trojan Horse, Grycan, Yes, Apart, Esotiq, Plus GSM, Inmedio, Yves Rocher, restauracja McDonald’s oraz wielosalowe kino. Na trzech poziomach Centrum zaplanowany został parking na ok. 1000 miejsc.

25
1
oceń tekst 26 głosów 96%

Powiązane artykuły

Rozbudowa Centrum Handlowego Ogrody postępuje zgodnie z planem

09.12.2013

Zakończone zostały prace nad fundamentem głównej części nowego budynku. Kolejne etapy prac budowlanych postępują zgodnie z harmonogramem. Generalny...

Zobacz postępy w rozbudowie Centrum Handlowego Ogrody

08.02.2014 komentarzy 1

Zima nie ma wpływu na postępy prac budowlanych w powstającej części elbląskich Ogrodów. Roboty instalacyjne idą zgodnie z planem, a na kolejnych poziomach...

Zdjęcia ilość zdjęć 49