› bieżące
16:00 / 29.10.2013

Rozbudowa Szkoły Muzycznej nabiera tempa. Zdjęcia z budowy

Rozbudowa Szkoły Muzycznej nabiera tempa. Zdjęcia z budowy

fot. Konrad Kosacz

11 mln złotych – tyle będzie kosztowała rozbudowa Szkoły Muzycznej w Elblągu. Nowa sala koncertowa, dwukondygnacyjne skrzydło i remont obecnej bazy lokalowej - tak rysuje się wizja obiektu.  Do tej pory wykonano już m.in. nowe posadzki podłogowe i instalację wodno-kanalizacyjną. Zakończenie prac przewidziano na wrzesień bieżącego roku.

Pierwszą, symboliczną łopatę na placu budowy, wbił w lipcu komisarz Marek Bojarski. Od tego momentu, prace remontowe nabrały tempa. Wybraliśmy się na na plac budowy, żeby sprawdzić na jakim etapie są prowadzone obecnie prace. Okazało się, że wszystkie zadania wykonywane są zgodnie z harmonogramem. - Aktualnie prowadzimy prace na nowo budowanej bryle budynku szkoły muzycznej. Stan surowy bryły został zakończony, trwają roboty dekarskie i roboty instalacyjne (instalacje elektryczne i sanitarne). W najbliższych tygodniach będziemy wykonywać prace wykończeniowe, zajmiemy się tynkami i posadzkami - mówi Małgorzata Jacyno, Menadżer Projektu Skanska.

Oprócz kapitalnego remontu obiektu, który jest priorytetem projektu, placówka zostanie wyposażona w sprzęt audiowizualny i nowe instrumenty. Obecna sala koncertowa zostanie odnowiona i wyposażona w garderoby. Co ciekawe, swoje próby będzie mogła w niej organizować Elbląska Orkiestra Kameralna. Nowe pomieszczenia pełnić będą przede wszystkim dwie funkcje: koncertową i konferencyjną z przeznaczeniem na organizację wykładów oraz szkoleń.

Jakie plany firma Skanska, główny wykonawca projektu, ma na listopad? - W połowie listopada zakończymy montaż stolarki okiennej i przystąpimy do  remontu parkingów. Prace elewacyjne będziemy prowadzić ok. 1,5 miesiąca. Ich zakończenie planujemy na połowę grudnia br., by kolejno przystąpić do prowadzenia prac wewnątrz budynku w okresie zimowym, będą one związane z docelowym wykończeniem bryły – komentuje Małgorzata Jacyno.

Wszystkie prace remontowe, które są prowadzone wewnątrz starego budynku szkoły odbywają się po godzinach urzędowania szkoły, tzn. w taki sposób by nie zakłócać pracy uczniom i kadrze pedagogicznej.

Do tej pory w ramach projektu wykonano roboty dekarskie oraz naprawę kominów. Na parterze budynku i pierwszym piętrze wymieniono stolarkę drzwiową, wykonano też nowe posadzki, wykładziny podłogowe i instalacja wodno-kanalizacyjna. Projekt nowej Szkoły Muzycznej jest współfinansowany z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko, Priorytet XI - Kultura i Dziedzictwo Kulturowe, Działanie 11.3 Infrastruktura Szkolnictwa Artystycznego.

5
1
oceń tekst 6 głosów 83%

Zdjęcia ilość zdjęć 28