08:20 / 01.02.2016

Rozgrywki Elbląskiej Ligi Halowej

Victoria nowym liderem ELH

Na trzy kolejki przed zakończeniem rozgrywek nastąpiła zmiana na fotelu lidera w rozgrywkach Elbląskiej Ligi Halowej. Potknięcie Metrotestu wykorzystała Victoria, która znalazła się na szczycie ligowej tabeli.

Przed nami już tylko trzy kolejki w Elbląskiej Lidze Halowej, które zapowiadają się niezwykle interesująco. Walka o mistrzowską koronę jest zacięta i choć rozgrywki wielkimi krokami zbliżają się do finału, to nadal pozostaje kilka niewiadomych. W walce o mistrzostwo pozostają trzy drużyny, choć wiele wskazuje na to, że wszystko rozegra się pomiędzy Victorą i Metrotestem. A na bezpośrednią konfrontację obu ekip będziemy musieli poczekać do ostatniej kolejki.

Natomiast miniony weekend przyniósł nam zmianę na fotelu lidera. Dotychczas prowadzący Metrotest wyprzedziła Victoria, która zarówno w sobotę jak i niedzielę zainkasowała komplet punktów. Ale trzeba przyznać, że w meczu z Exclusive Sport/PC Koni o wygraną było niezmiernie trudno, a losy meczu Victoria rozstrzygnęła niemal w ostatnich sekundach. Lepiej mecz rozpoczęli rywale, którzy po 12 minutach i golu Marcina Bożka prowadzili 1:0. Victoria popisała się niesamowicie skuteczną końcówką pierwszej połowy. W ciągu minuty zaaplikowała rywalom dwie bramki i obie były autorstwa Michała Tomczyka. Tak więc po kwadransie Victoria prowadziła 2:1.
Po zmianie stron nadal obserwowaliśmy szybki i zacięty pojedynek, ale przez długi czas żadna z drużyn nie potrafiła zdobyć gola. Jako pierwsi niemoc przełamali zawodnicy Exclusice Sport/PC Koni. W 21 min. do stanu 2:2 doprowadził Damian Fudala. I kiedy wydawało się, że mecz zakończy się remisem, niemal w ostatniej akcji meczu błysnął Tomasz Wiercioch, który dał Victorii wygraną. Zdecydowanie łatwiej było w niedzielę w meczu z Yolo 7 Street. Jak się okazało było to spotkanie jednego zawodnika. Świetną formą strzelecką popisał się zdobywca trzech goli Szymon Waga. Zawodnik Victorii strzelanie rozpoczął w pierwszej połowie, a dzieła dokończył po przerwie strzelając w sumie trzy gole. Wynik meczu na 4:0 ustalił Krzysztof Machiński.

Zapewne nie tak wyobrażali sobie miniony weekend zawodnicy Metrotestu. Dotychczasowy lider miał do rozegrania tylko jedno spotkanie, ale za to z drużyną, która znajduje się w czołówce tabeli. DRE to trzecia ekipa ligi i zespół który zachował jeszcze szanse na mistrzowską koronę. Na trzy kolejki przed końcem ligi do prowadzącej Victorii traci pięć punktów, a do drugiego w tabeli Metrotestu trzy oczka. Przez większą część sobotniego pojedynku kibice oglądali wyrównany mecz, godny drużyn które zajmują czołowe miejsca w ELH. Już w 4 minucie powody do zadowolenia mogli mieć piłkarze Metrotestu, kiedy to piłkę do siatki skierował Wojciech
Pietrzkiewicz. DRE ruszyło do ataków, ale nie było w stanie zagrozić bramce rywali. I dopiero minutę przed końcem pierwszej połowy przypomniał o sobie najskuteczniejszy strzelec ligi Maciej Zając. Snajper DRE doprowadził do wyrównania i po kwadransie mieliśmy remis 1:1. W drugiej połowie żadna z drużyn  nie potrafiła już objąć prowadzenia, choć okazję ku temu mieli zarówno piłkarze DRE jak i Metrotestu. Mecz zakończył się remisem 1:1, a to sprawiło że Metrotest stracił po tym pojedynku fotel lidera.

W klasyfikacji strzelców nadal prowadzi Maciej Zając z zespołu DRE, który do tej pory zdobył 22 bramki. Trzy trafienie mniej ma Michał Tomczyk z Victorii, a 14 goli na swoim koncie zapisał do tej pory Maciej Rogowski z Metrotestu.

Kolejne spotkania Elbląskiej Ligi Halowej rozegrane zostaną w niedzielę 7 lutego. Pierwszy mecz w którym Zakład Turbin zmierzy się z Lirą Lighting rozpocznie się o godz. 11.00. Tego dnia rozegrany zostanie także mecz zaległy w którym ECM EL-Hurt zmierzy się z Wiarusem. Początek zaległego pojedynku 7. kolejki zaplanowano na godz. 15:05. Wszystkie mecze rozgrywane są w hali MOS przy ul. Kościuszki. Więcej informacji o rozgrywkach można znaleźć na stronie Elbląskiej Ligi Halowej.

Komplet wyników 11. kolejki:

Zakład Turbin - ERGO Hestia Legioniści 2:4 (1:3)

0:1 - Grzelak (4.), 0:2 - Sztybor (7.), 0:3 - Ciężkowski (10.), 1:3 - Zukowski (15.), 2:3 - Zawada  (17.), 2:4 - Ciężkowski (23.).

MASTER-BUD Grom Zwierzno - NORTHSERWIS-PSP 7:4 (4:3)

1:0 - Liszewski (1.), 2:0 - Załucki (5.), 2:1 - Kołecki (7.), 3:1 - Borecki (8.), 3:2 - Kołecki (10.), 4:2 - Borecki (15.), 4:3 - Ratajczyk (15.), 5:3 - Koziełowicz (18.), 5:4 - Kołecki (23.), 6:4 - Marcinkowski (28.), 7:4 - Załucki (29.).

Exclusive Sport/PC Koni - Victoria 2:3 (1:2)

1:0 - Bożek (12.), 1:1 - Tomczyk (15.), 1:2 - Tomczyk (15.), 2:2 - Fudala (21.), 2:3 - Wiercioch (30.).

Yolo 7 Street - Wiarus 3:3 (1:1)

1:0 - Talarek (5.), 1:1 - Czajka (13.), 2:1 - Stankiewicz (17.), 2:2 - Bukowski (19.), 3:2 - B. Małkiński (25.), 3:3 - Mieszko (26.).

ECM EL-Hurt - Hydroton Dream 4:1 (2:0)

1:0 - Krzeszewski (1.), 2:0 - Szulc (15.), 3:0 - Ostrowski (24.), 3:1 - P. Nowicki (26.), 4:1 - Krzeszewski (26.), 4:2 - T. Nowicki (28.).

PBG Jankowiak - OSK NAJKI 1:4 (1:3)

0:1 - Jasiński (10.), 1:1 - Olszewski (11.), 1:2 - Jasiński (14.), 1:3 - Zajączkowski (15.), 1:4 - Zajączkowski (20.).

DRE - Metrotest 1:1 (1:1)

0:1 - Pietrzkiewicz (4.), 1:1 - M. Zając (14.).

Pauza: Lira Lighting.

Komplet wyników 12. kolejki:

OSK NAJKI - DRE 0:3 (0:1)

0:1 - M. Zając (13.), 0:2 - Piotrowski (22.), 0:3 - P. Zając (30.).

Victoria - Yolo 7 Street 4:0 (1:0)

1:0 - Waga (4.), 2:0 - Waga (22.), 3:0 - Waga (25.), 4:0 - Machiński (26.).

NORTHSERWIS-PSP - Exclusive Sport/PC Koni 3:7 (1:2)

0:1 - Wulczyński (12.), 1:1 - Korniak (14.), 1:2 - Wulczyński (15.), 2:2 - Chwoszcz (18.), 3:2 - Ratajczyk (20.), 3:3 - Włodarczyk (25.), 3:4 - Bożek (27.), 3:5 - Miecznik (28.), 3:6 - Miecznik (28.), 3:7 - Włodarczyk (30.).

PBG Jankowiak - Wiarus 0:4 (0:1)

0:1 - Branecki (10.), 0:2 - Branecki (23.), 0:3 - Mieszko (24.), 0:4 - Mieszko (30.).

ERGO Hestia Legioniści - MASTER-BUD Grom Zwierzno 3:2 (1:0)

1:0 - Sztybor (6.), 1:1 - Załucki (17.), 2:1 - Grzelak (23.), 2:2 - Liszewski (26.), 3:2 - Zieliński (29.).

Hydroton Dream - Zakład Turbin 4:1 (2:1)

0:1 - Zawada (5.), 1:1 - T. Nowicki (6.), 2:1 - Piasta (9.), 3:1 - Tarczyluk (21.), 4:1 - T. Nowicki (26.).

Lira Lighting - ECM EL-Hurt 2:5 (1:2)

1:0 - J. Rogala (6.), 1:1 - Jurewicz (7.), 1:2 - Kidoń (12.), 2:2 - Kończyński (20.), 2:3 - Korpalski (21.), 2:4 - Szulc (26.), 2:5 - Jurewicz (30.).
Pauza: Metrotest.