› bieżące
17:34 / 22.09.2014

Rozłam w Polsce Razem. Nie chcą poprzeć Wilka

Rozłam w Polsce Razem. Nie chcą poprzeć Wilka

fot. nadesłane

We wtorek w naszym mieście będzie przebywał lider Polski Razem – Jarosław Gowin. Ma podpisać porozumienie z elbląskim PiS oraz oficjalnie poprzeć Jerzego Wilka na urząd prezydenta miasta. Przeciwko takim działaniom swojego lidera protestują elbląscy działacze Polski Razem i występują z partii.

Jurto zostanie podpisane porozumienie pomiędzy Prawem i Sprawiedliwością a Polską Razem Jarosława Gowina. Porozumienie dotyczyć będzie współpracy podczas kampanii wyborczej do Rady Miasta w Elblągu oraz poparcia dla kandydatury Jerzego Wilka na urząd prezydenta miasta. W konferencji uczestniczyć będą Jarosław Gowin oraz Jerzy Wilk.

Tymczasem przeciwko współpracy z PiS protestują lokalni działacze Polski Razem. Piotr Opaczewski przesłał do naszej redakcji oświadczenie w tej sprawie.

W nawiązaniu do informacji o konferencji prasowej z udziałem Pana Jerzego Wilka oraz Pana Jarosława Gowina chciałbym złożyć pewne wyjaśnienie. Partia Polska Razem Jarosława Gowina powstawała jako alternatywa nie tylko dla rządów Platformy Obywatelskiej ale także dla takiej opozycji, jaką reprezentuje sobą Prawo i Sprawiedliwość. Wokół Jarosława Gowina skupiło się mnóstwo ludzi, których przyciągnął przede wszystkim swoim programem oraz chęcią podjęcia koniecznych zmian.

Duża część Polaków była i wciąż jest zmęczona ciągłą wojną, którą PO i PiS prowadzą na szczeblu krajowym. Polska Razem miała wprowadzić do polityki nową jakość. Z zaskoczeniem i niedowierzaniem przyjęliśmy informacje o toczonych po wyborach do Parlamentu Europejskiego rozmowach pomiędzy Polską Razem oraz PiS w sprawie koalicji. Kiedy stało się jasne, że taka koalicja się zawiąże, większość osób skupionych wokół elbląskiej Polski Razem postanowiło wycofać się z członkostwa w partii. Wówczas ja również odesłałem pełnomocnictwo, które otrzymałem od Pana Jarosława Gowina.

Chcemy jednoznacznie podkreślić, że jako środowisko skupione wcześniej wokół Polski Razem w Elblągu działamy nadal. Nasza praca dla Elbląga i elblążan nigdy nie wynikała z przynależności do partii ale z autentycznej troski o nasze wspólne miasto. Reprezentujemy Elbląską Koalicję Obywatelską i nasze wsparcie dla programu i idei Koalicji pozostało niezmienione. Jednocześnie stanowczo podkreślamy, że naszym kandydatem na Prezydenta Miasta jest Cezary Balbuza.

Piotr Opaczewski
Elbląska Koalicja Obywatelska

50
8
oceń tekst 58 głosów 86%