› bieżące
19:05 / 12.10.2023

Różowe skrzyneczki trafiły do szkół w Elblągu

Różowe skrzyneczki trafiły do szkół w Elblągu

fot. Nadesłane

Kolejne różowe skrzyneczki trafiły do elbląskich szkół, tym razem do szkół ponadpodstawowych i burs. W skrzyneczkach są materiały higieniczne tak niezbędne w czasie menstruacji.

Niestety nie wszystkie nastoletnie dziewczęta mają do nich dostęp, także z powodów finansowych. Dlatego Rotary Club Elbląg Centrum ufundował takie skrzyneczki, natomiast ich wyposażenie w postaci materiałów higienicznych zostało sfinansowane w ramach programu „Bezpieczny Elbląg - współdziałanie i aktywizacja społeczna”.

W auli I Liceum Ogólnokształcącego skrzyneczki zostały przekazane dziś dyrektorkom i dyrektorom elbląskich szkół ponadpodstawowych, przekazali je wspólnie, członkinie Rotary Club Elbląg Centrum i Michał Missan wiceprezydent Elbląga.

- Cieszę się, że możemy dziś przekazać kolejne skrzyneczki, wcześniej trafiły one do elbląskich szkół podstawowych, teraz przyszedł czas na bursy i szkoły ponadpodstawowe. Dziękuję Rotary Club Elbląg Centrum za podjęcie tej inicjatywy, mam nadzieję, że akcja będzie kontynuowana - mówił wiceprezydent Michał Missan.

0
0
oceń tekst 0 głosów 0%