› bieżące
09:11 / 01.04.2014

Rozpoczął się remont ul. Nowowiejskiej. Warto tam uważać

Rozpoczął się remont ul. Nowowiejskiej. Warto tam uważać

fot. Konrad Kacprzak

Po okresie zimowym rozpoczął się długo oczekiwany remont ul. Nowowiejskiej. Wykonawca ma czas na zakończenie prac budowlanych do 30 czerwca br. Można więc spodziewać się utrudnień w ruchu kołowym.

W końcu. Tak można powiedzieć o rozpoczętym remoncie ul. Nowowiejskiej. Drogowcy weszli na tę ulicę i zaczęli prace naprawcze jezdni i otaczającego terenu. Przypomnijmy, że współfinansować inwestycję miało duńskie Sjaelso, developer, który miał wybudować Galerię Handlową Porto 55. Po upadku tego projektu, miasto odzyskało część środków przeznaczonych na remont drogi i rozpoczęło prace naprawcze.

- Sjelso 18 listopada 2013 r. ogłosiło upadłość z likwidacją spółki. Oznacza to, że syndyk masy upadłościowej zabezpieczył jej majątek i sprzeda go w drodze licytacji – w tym działkę po Porto 55. Z tych pieniędzy będą pokrywane zobowiązania wobec wierzycieli – w tym miasta. Władze Elbląga złożyły do syndyka swoje roszczenia na kwotę 1 mln 682 tys. 777 zł brutto w grudniu ubiegłego roku. Na chwilę obecną nie wiadomo ilu jeszcze jest wierzycieli oprócz Elbląga, ale na pewno nie będziemy jedyni - informuje Rafał Maliszewski z biura prasowego prezydenta miasta.

Prace budowlane na ul. Nowowiejskiej mają zakończyć się do 30 czerwca br.

 

5
0
oceń tekst 5 głosów 100%

Zdjęcia ilość zdjęć 20