› bieżące
18:46 / 11.03.2014

Rozpoczęła się budowa basenu! Na ul. Moniuszki wjechał ciężki sprzęt

Rozpoczęła się budowa basenu! Na ul. Moniuszki wjechał ciężki sprzęt

fot. Konrad Kacprzak

Budowa basenu przy ul. Moniuszki coraz bliżej! W dniu dzisiejszym na teren przyszłej budowy wjechał ciężki sprzęt. Jak informuje nas Danuta Rafka z firmy Elzambud, koparki i ciężarówki rozpoczęły wyrównywanie i oczyszczanie terenu pod dalsze prace.

Umowa na budowę basenu, podpisana z firmą Elzambud w kooperacji z Morris – Sport opiewa na kwotę 26 mln zł brutto. Dokładna kwota inwestycji to 26 072 556 zł.

Prace budowlanena dobre  mają ruszyć w okolicach maja br. Od dnia podpisania umowy wykonawcy mają 90 dni na przygotowanie dokumentacji, z czego pierwsze 30 dni to czas przygotowania koncepcji, a kolejne 60 dni to czas na złożenie wniosku o pozwolenie na budowę, a także przygotowanie już kompletnej dokumentacji budowlanej.

Do 15.12.2014 inwestor musi zamknąć stan surowy budynku i przez następny okres zimowy prowadzić prace wykończeniowe wewnątrz obiektu. Głównym problem jest technologia wody. Ponieważ musi być ona zdatna do użytku.

Przypomnijmy, że Centrum Rekreacji Wodnej posiadać będzie pływalnię, basen do nauki pływania, zespół saun oraz dwa urządzenia jacuzzi. Powstaną także pomieszczenia dla ratowników oraz instruktorów i pomieszczenia socjalne służące pracownikom.

22
4
oceń tekst 26 głosów 85%

Zdjęcia ilość zdjęć 16