› bieżące
10:35 / 21.04.2013

Rozpoczęło się porządkowanie terenu Willi Syrena. Budowa ruszy w tym roku?

Rozpoczęło się porządkowanie terenu Willi Syrena. Budowa ruszy w tym roku?

fot. Konrad Kosacz / elblag.net

Rozpoczęło się porządkowanie działki, gdzie ma powstać ekskluzywny apartamentowiec Willa Syrena. Spółdzielnia Parkowa informuje, że ma już rezerwację na większość mieszkań w budynku. Czy to zapowiedź wznowienia prac inwestycyjnych?

Jeszcze w 2011 r. wiało optymizmem i zapowiadało się, że powstanie nowego apartamentowca to tylko kwestia czasu. Wówczas prezes Henryk Wojciechowski, prezes Spółdzielni Parkowa (inwestor zastępczy dla właściciela - Capital Park) informował: - Wiem, że mamy już zielone światło dla finansowania tej inwestycji. Takie mam informacje z Warszawy, że bank, który kredytuje budowę innego obiektu, który wykonuje Capital Park, zgodził się także na sfinansowanie Willi Syrena. Negocjacje trwały. Bank żądał kolejnych dokumentów i zestawień.

W 2012 roku jednak optymizm się skończył. Banki odmawiały finansowania inwestycji, a Capital Park, właściciel terenu, nie miał zamiaru wykładać własnych funduszy na budowę obiektu. Rozpoczęło się poszukiwanie inwestora, który przejmie na siebie obowiązek realizacji Willi Syrena.

Prezes Wojciechowski informował wówczas, że pewna grupa elbląskich biznesmenów jest zainteresowana tym projektem. Jednak na deklaracjach się skończyło.

- Nic się niestety w tej sprawie nie zmieniło – mówił Henryk Wojciechowski. – Nadal nie mamy strategicznego inwestora. Oczywiście cały czas szukamy. Wpływają do nas różne oferty. Jednak konkretów nie ma. Capital Park chce sprzedać nieruchomość.

Tymczasem kilka dni temu teren planowanej inwestycji zaczął być porządkowany - wycięto większe krzaki i posprzątano. Czy to zapowiedź rozpoczęcia prac budowlanych? Jak udało nam się ustali na 30 z planowanych 40 apartamentów są już chętni. Spółdzielnia deklaruje, że do końca miesiąca ma zamknąć listę chętnych. Prezes Wojciechowski nie kryje, że jeśli to się uda, spółdzielnia odkupi działkę od inwestora. Willa Syrena ma być nowoczesnym budynkiem mieszkalnym.

W czteropiętrowym gmachu miały znaleźć się mieszkania i apartamenty o powierzchni od 39 do 123 m kw.; budynek ma być wyposażony w podziemny garaż, na parterze przewidziano wielofunkcyjne powierzchnie handlowe i usługowe, a na najwyższej kondygnacji - taras widokowy.

Jak napisano w folderze, promującym tę inwestycję, Willa Syrena "nawiązuje do najlepszych neomodernistycznych wzorców, obecnych we współczesnej polskiej architekturze."

7
9
oceń tekst 16 głosów 44%

Powiązane artykuły

Rusza budowa Willi Syrena. Spółdzielnia kupuje teren

30.09.2013 komentarzy 5

Spółdzielnia Parkowa w Elblągu odkupi od firmy Capital Park działkę po byłym kinie Syrena. Parkowa zapowiada realizację budowy apartamentowca Willa Syrena....

Czy elblążan stać na luksusowe apartamenty?

21.10.2013 komentarzy 11

Kiedy w 2008 roku buldożery ścierały z powierzchni ziemi kultowe kino Syrena, mówiło się, że szybko w tym miejscu wyrośnie inna, nowoczesna, luksusowa...

Willa Syrena przejęta przez gdyńskiego developera

26.11.2013 komentarzy 4

Nie Spółdzielnia Parkowa w Elblągu, a gdyński developera – firma Margo, będzie kontynuowała budowę apartamentowca Willa Syrena. O tym wyborze...

Puste działki w centrum. Miasto nic nie może zrobić

25.12.2013 komentarzy 5

Większość z nas pamięta dawne kino Syrena. Kameralna sala swoim klimatem przyciągała wielu elblążan. Dzisiaj nie został po nim ślad. Została jednak działka,...

Zdjęcia ilość zdjęć 20