› bieżące
06:42 / 10.04.2014

Rozpoczyna się budowa Kamienicy Marszałka

Rozpoczyna się budowa Kamienicy Marszałka

fot. Konrad Kacprzak

Rusza budowa Kamienicy Marszałka na rogu ul. Piłsudskiego i Płk. Dąbka. W tej chwili trwa układanie przekładek do uzbrojenia. Budowa ma ruszyć jeszcze w tym miesiącu. Kiedy dokładnie? Tego na razie jeszcze nie wiadomo.

Kamienica Marszałka ma stanąć w Elblągu w 2015 roku. Będzie to 8 piętrowy budynek o nowoczesnej architekturze z 42 mieszkaniami o powierzchni od 27 m2 do 56 m2. Parter oraz I piętro zarezerwowane jest na stworzenie lokali usługowych.

Deweloperem budowlanym inwestycji jest firma Erga sp. z o.o, która specjalizuje się w prowadzeniu inwestycji i procesów deweloperskich. Budowa ma ruszyć jeszcze w tym miesiącu planowane zakończenie to rok 2015. W sierpniu – części usługowej, natomiast w listopadzie – lokali mieszkalnych.

- W tej chwili wszystkie pozwolenia na budowę są już wydane. Aktualnie na terenie budowy trwają przygotowania przekładek do uzbrojenia terenu. W przyszłym tygodniu ma być ustawione ogrodzenie - informuje nas pracownik Erga sp. z o.o

Inwestycja ta została sprawdzona pod kątem standardów ekologicznych oraz redukcji hałasu. Na szczycie wieżowca zaprojektowany został ogród, który będzie dostępny wyłącznie dla mieszkańców. Również w projekcie zapewniony jest dostęp dla osób niepełnosprawnych, w szczególności poruszających się na wózkach inwalidzkich. Do każdej klatki schodowej będzie prowadziło wejście bezpośrednio z poziomu terenu.

4
5
oceń tekst 9 głosów 44%

Powiązane artykuły

Czy budowa Kamienicy Marszałka spowoduje utrudnienia w ruchu?

20.02.2014 komentarzy 4

W marcu tego roku ma ruszyć budowa Kamienicy Marszałka. Budynek stanie przy skrzyżowaniu Alei Piłsudskiego oraz ulicy Płk. Dąbka. Ma mieć 8 pięter na...

Zdjęcia ilość zdjęć 6