14:45 / 08.04.2014

Rozpoczynają się koszykarskie półfinały

W Nati Basket Lidze, prowadzonej przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, poznaliśmy już wszystkich półfinalistów. Zgodnie z przewidywaniami, nie zawiedli faworyci, którzy w komplecie zameldowali się w najlepszej czwórce ligi. Pierwsze mecze w walce o finał zaplanowano na 8 kwietnia.

Największą niespodzianką pierwszych spotkań ćwierćfinałowych była bez wątpienia porażka Atrakcyjnych Klemensów z Normal Crew - PRUSBUD. Tym razem faworyci nie pozwolili sobie na chwilę słabości i pewnie awansowali do półfinału. Już pierwsza kwarta, wygrana przez Atrakcyjne Klemensy 18:9 sprawiła, że w dwumeczu straty zostały odrobione i to z nawiązką. Przewaga jeszcze bardziej powiększyła się po drugiej kwarcie, wygranej 20:15. Atrakcyjne Klemensy kropkę nad „i” postawiły jednak w trzeciej odsłonie pojedynku. Tę partię wygrali różnicą aż 22 punktów i w tym momencie stało się jasne, że to właśnie oni znajdą się w czwórce najlepszych drużyn. Najbardziej wyrównana była ostatnia kwarta, która nie miała już jednak wpływu na losy pojedynku. Zakończyła się remisem 19:19, a całe spotkanie wygraną Atrakcyjnych Klemensów 87:51.

Najbardziej wyrównany był jednak pojedynek pomiędzy Ochroną Dogmat Psycho Basket a Official Team. W pierwszej konfrontacji obu drużyn nieco lepsi okazali się koszykarze Ochrony Dogmat Psycho Basket wygrywając 29:25. Zaledwie cztery punkty przewagi sprawiły, że mecz rewanżowy zapowiadał się bardzo interesująco. I tak też było, a o losach awansu musiała zadecydować dogrywka. Nim jednak do niej doszło, zespoły walczyły na boisku o każda piłkę i każdy punkt, który w ostatecznym rozrachunku mógł być na wagę złota. W pierwszych dwóch kwartach lepiej radzili sobie koszykarze Official Team, którzy najpierw wygrali 11:8, a następnie 11:7. Zawodnicy Ochrony Dogmat Psycho Basket przebudzili się dopiero w trzeciej kwarcie, wygranej 10:7. Prawdziwie zażartą walkę obie ekipy stoczyły w ostatniej partii, która zakończyła się remisem 14:14 i do wyłonienia zwycięzcy dwumeczu potrzebna była dogrywka. Trudy spotkania lepiej wytrzymali koszykarze Official Team, którzy dogrywkę rozstrzygnęli na swoją korzyść, wygrywając 7:4, a cały mecz 50:43.

Bez większych problemów awans do pierwszej czwórki wywalczył za to najlepszy zespół rundy zasadniczej ER-DJE-TE. Pierwsze spotkanie z KS Tęcza zakończyło się wynikiem 77:26, co sprawiło, że rewanż był już tylko formalnością. I faktycznie, pewni awansu koszykarze ER-DJE-TE niemal od początku kontrolowali wydarzenia na parkiecie, wygrywając pierwszą i trzecią kwartę. Na chwile „słabości” pozwolili sobie tylko w drugiej partii zremisowanej 14:14 oraz w ostatniej kwarcie, którą KS Tęcza wygrało 21:17. Całe spotkanie zakończyło się jednak wygraną ER-DJE-TE 58:53.

Pierwsze mecze półfinałowe odbędą się 9 kwietnia w sali sportowej Szkoły Podstawowej nr 12 przy ul. Zajchowskiego. O godz. 19.00 ER-DJE-TJE zagra z Official Team, a o godz. 20.15 Atrakcyjne Klemensy zmierzą się z Komenką. Mecze rewanżowe zaplanowano na 11 kwietnia.

Wyniki rewanżowych spotkań ćwierćfinałowych NBL

KS Tęcza - ER-DJE-TE 53:58 KS Tęcza: Arkadiusz Nadziejko 18, Łukasz Żabiński 10, Paweł Kananowicz 4, Marcin Gągalski 12 (3x3), Radosław Bewicz 9 (1x3). ER-DJE-TE: Aleksander Klonowski 20 (3x3), Michał Morawski 16, Marcin Krakowski 4, Paweł Wróblewski 15 (1x3), Grzegorz Walencik 3 (1x3).

ABC - Komenka 49:64 ABC: Dariusz Lipowski 2, Marcin Szałaś 8 (1x3), Szymon Ziemba 3, Michał Jocz 6, Jacek Barwik, Jarosław Jakubów 22 (2x3), Michał Grajewski 4, Radosław Juszkiewicz 4. Komenka: Mateusz Iwański 13 (3x3), Tomasz Lipski 2, Tomasz Popielarczyk, Jacek Małysko 5 (1x3), Marek Myszko 9, Marcin Gawron 16 (2x3), Łukasz Kozłowski 12 (2x3), Dawid Nowakowski 7 (1x3).

Normal Crew - PRUSBUD - Atrakcyjne Klemensy 51:87 Normal Crew: Arkadiusz Potopapowicz 8, Bartosz Prusak, Damian Wiciński 4, Jarosław Żarkowski 4, Mateusz Burzyński 13, Eryk Gers 9 (1x3), Radosław Prusak 13 (1x3). Atrakcyjne Klemensy: Piotr Matkiewicz 12, Łukasz Korzeniowski 28 (6x3), Łukasz Wróblewski, Damian Karhut 11 (1x3), Paweł Budziński 22 (2x3)Grzegorz Czarnul 14.

Official Team - Ochrona Dogmat Psycho Basket 50:43 Officjal Team: Rafał Kępka, Jan Bunda, Mateusz Giebień 10, Maciej Sobol, Paweł Bartosiński 9 (1x3), Szymon Czurakowski 5, Igor Bunda 2, Jarosław Szymanowski 6, Sebastian Gliński 9 (3x3), Patryk Oszmaniec 3 (1x3), Oskar Kamiński 6. Ochrona Dogmat Psycho Basket: Jacek Gwiazdowski 4 (1x3), Adam Kosecki 1, Dariusz Kosecki, Przemysław Magrian 9, Mariusz Mechliński 2, Dawid Tyburski 4, Łukasz Budek 23 (2x3).

Więcej informacji o rozgrywkach, wyniki, tabele, terminarze oraz galerie zdjęć można znaleźć na stronie internetowej www.mosir.elblag.eu, w zakładce imprezy sportowe.