› poradnik
14:36 / 01.08.2016

Rozpoczynasz studia na AWF? Pomyśl o karierze trenera personalnego

Rozpoczynasz studia na AWF? Pomyśl o karierze trenera personalnego

Chociaż wakacje dopiero się rozpoczynają i do października jeszcze dużo czasu – może warto już teraz pomyśleć o dodatkowej pracy. Jeśli zaczynasz studia na Akademii Wychowania Fizycznego świetnym rozwiązaniem jest już dziś zdobycie uprawnień trenera personalnego. Połącz swoją pasję z pracą !

Praca i studia? Czy to da się połączyć?

Powiem tak: dla chcącego nic trudnego! Wszystko zależy od Ciebie. Nie każdy ma potrzebę pracy na studiach, ale każdy lubi mieć do dyspozycji trochę więcej gotówki. W związku z tym dobrym rozwiązaniem jest dodatkowa praca w trakcie studiów. Najlepiej rozpocząć ją już od pierwszych dni roku akademickiego – im później tym gorzej będzie nam się przyzwyczaić. Tym sposobem szybciej wpadniemy w pozytywną „rutynę”. Oczywiście nie mówimy tu o pełnoetatowej pracy w godzinach od ósmej do szesnastej. Najlepiej jest zatrudnić się na pół etatu, lub jeśli nie mamy tyle czasu to nawet na jedną czwartą. To zawsze dodatkowa gotówka w ciągu miesiąca – a pracy po 2-3 godziny dziennie nie odczujemy zbyt mocno. Dobrze jest też znaleźć zajęcie pozwalające na pracę nie tylko po parę godzin ale także elastyczną w czasie. Tak żeby bez problemu dostosować ją do planu zajęć na uczelni. Myślicie pewnie, że takich zawodów nie ma? Otóż właśnie praca trenera personalnego jest takim zajęciem.  

Co robi trener personalny? 

Jak sama nazwa wskazuje trener personalny zajmuje się indywidualnymi treningami z klientami. Mogą one odbywać się zarówno na siłowni jak i w innych miejscach np.: w domu, parku czy nawet na basenie. Jego praca polega na układaniu planu ćwiczeń, nadzorowaniu ich, rozpisywaniu diety i motywowaniu podopiecznych. W tym zawodzie bardzo ważna jest umiejętność i chęć pracy z ludźmi, komunikatywność i ogólna otwartość. Pamiętajmy też o cierpliwości – może się przydać w trakcie treningów. Myśląc o pracy trenera trzeba liczyć się z faktem ze po części jest to praca fizyczna – wymagająca ciągłego ruchu i ogólnej aktywności. Z drugiej strony jest to także jej główna zaleta – w takim zawodzie ciężko o monotonie czy nudne. Dodatkowo prace można połączyć z dbaniem o własna sylwetkę, co w przypadku studentów jest duża oszczędnością czasu.  

Jak zostać trenerem personalnym? 

Żeby móc pracować jako trener personalny, niezbędna są odpowiednie uprawnienia. Zdobyć je można uczestnicząc w specjalnych kursach dla trenerów personalnych. Szkolenia takie w zależności od ich intensywności trwają od kilku do kilkunastu tygodni. Szkoła Fit-Academy zaprasza na kursy na trenera personalnego - Gdańsk już za 2 tygodni! W trakcie kursu kandydaci na trenerów uczestniczą w zajęciach z zakresu fizjonomii i anatomii człowieka, psychologii, dietetyki i suplementacji, a nawet przedsiębiorczości. Dopiero pozytywnie zakończone szkolenie daje uprawnienia do wykonywania zawodu trenera personalnego. Ceny takich szkoleń różnią się w zależności od regionu Polski – pamiętajmy jednak, że jest to inwestycja w przyszłość, która bardzo szybko się zwróci. Początkujący trenerzy nie zarabiają dużo – zarobi jednak wzrastają wraz z doświadczeniem i ilością klientów. Każdy trener jest swoją najlepsza reklamą więc musisz dbać o sylwetkę, stan zdrowia oraz zadowolenie klientów. Jest to zajęcie wymagające ale także bardzo przyjemne i przynoszące wiele radości gdy wspólnie z podopiecznymi można cieszyć się osiągniętymi celami.

2
0
oceń tekst 2 głosów 100%