› sąd
09:01 / 23.04.2018

Rozprawa przeciw elbląskiej nauczycielce. Sąd wyznaczył termin

Rozprawa przeciw elbląskiej nauczycielce. Sąd wyznaczył termin

Prokuratura Rejonowa w Elblągu postawiła zarzut nieumyślnego narażenia na niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia nauczycielce chemii w Szkole Podstawowej nr 19. Kobieta nie przyznaje się do winy. Do elbląskiego sądu trafił akt oskarżenia. Termin rozprawy wyznaczono na 28 maja. 
 
Przypomnijmy. Uczeń Szkoły Podstawowej nr 19 w Elblągu uległ wypadkowi w październiku 2017 roku. Zaczęło się od tego, że nauczycielka chemii zleciła chłopcu przeniesienie nieoznakowanej paczki. Ten najprawdopodobniej wypuścił z rąk niesiony przedmiot. Wtedy okazało się, że środku był kwas. Uczeń został poparzony. Szybko zawiadomiono nauczycieli. Wezwano karetkę, policję straż pożarną. W szkole pojawiły się opary kwasu. 

Doznane przez pokrzywdzonego obrażenia wymagały leczenia w warunkach szpitalnych

– wyjaśniała prokurator Iwona Piotrowska, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Elblągu.   

Początkowo dochodzenie toczyło się w sprawie. Po 4 miesiącach Prokuratura Rejonowa w Elblągu postawiłą zarzut nieumyślnego narażenia na niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia nauczycielce chemii w Szkole Podstawowej nr 19. Kobieta nie przyznawała się do winy. Nie zastosowano wobec niej środka zapobiegawczego. Przestępstwo "narażenia na niebezpieczeństwo", określone w art. 160 § 2 kk jest zagrożone grzywną, ograniczeniem wolności albo pozbawieniem wolności do roku. 

Do elbląskiego sądu trafił akt oskarżenia. Początkowo sąd nie wyznaczył treminu rozprawy. 

Zarządzono zwrot akt sprawy do Prokuratury Rejonowej w Elblągu celem uzupełnienia postępowania.
Zwrot aktu oskarżenia zarządzono na podstawie art. 337§1 kpk celem uzyskania stanowisk w przedmiocie wniosku o ściganie czynu, które pochodzić będzie od osób uprawnionych, to jest przedstawicieli ustawowych małoletnich pokrzywdzonych

- wyjaśnia sędzia Tomasz Koronowski, rzecznik prasowy Sądu Okręgowego w Elblągu.

Teraz po wyjaśnieniu sprawy sąd zdecydował o wyznaczeniu terminu rozprawy na 28 maja. 

0
0
oceń tekst 0 głosów 0%