› bieżące
08:00 / 31.03.2015

Rozstania i powroty w Urzędzie Miasta. Kolejny konkurs rostrzygnięty

Rozstania i powroty w Urzędzie Miasta. Kolejny konkurs rostrzygnięty

fot. Konrad Kosacz

Rozstrzygnięto następny konkurs na stanowisko w Urzędzie Miejskim. Po raz kolejny spekulacje potwierdziły się, bowiem szefową Biura Prezydenta Miasta po Hannie Lasce-Kleinszmidt została Agnieszka Staszewska. Jak poradzi sobie na tym niezwykle wymagającym stanowisku?

Hanna Laska-Kleinszmidt, która sprawowała pieczę nad Biurem Prezydenta Miasta według strategii, przyjętej przez włodarza Elbląga ma się teraz zająć promocją miasta i spawami kultury w odpowiednim departamencie. Zajmująca jej dotychczasowe stanowisko Agnieszka Staszewska nie po raz pierwszy będzie pracować w ratuszu. Za kadencji prezydenta Henryka Słoniny pełniła bowiem funkcję jego rzecznika.

Informacja, zamieszczona w Biuletynie Informacji Publicznej wskazuje, że:

Pani Agnieszka Staszewska spełnia kryteria wymagane do pracy na ww. stanowisku, wykazała się niezbędną wiedzą i doświadczeniem z zakresu objętego naborem, co zapewni prawidłowe wykonywanie zadań.

Z wykazu obowiązków szefa Biura Prezydenta Miasta wynika, że niektóre z nich są zbliżone do kompetencji rzecznika prasowego, bowiem oprócz znajomości stosownych przepisów, dyrektor BPM powinien posiadać szeroko pojętą wiedzę o mediach i utrzymywać kontakt z ich przedstawicielami. 

Ważne jest również to, by koordynował politykę informacyjną Prezydenta Miasta i prowadził monitoring  oraz analizę przekazów medialnych. Czy mając na uwadze to, jak i dotychczasowe doświadczenie Agnieszki Staszewskiej można stwierdzić, że poradzi sobie z zadaniami, które wynikają z obejmowanej przez nią nowej funkcji? Czas pokaże.

1
1
oceń tekst 2 głosów 50%

Powiązane artykuły

Przetasowań w urzędzie ciąg dalszy. Rozpisano kolejny konkurs

19.03.2015 komentarzy 12

Przed kilkoma dniami w Biuletynie Informacji Publicznej pojawiła się informacja o kolejnym konkursie na urzędnicze stanowisko. Tym razem poszukiwany jest nowy...