12:59 / 18.12.2012

Rozstrzygnięcia 5. kolejki SuperLigi i I ligi Elbląskiej Ligi Halowej

Za nami piąta seria gier w Elbląskiej Lidze Halowej, która odbyła się w ostatnią niedzielę (16 grudnia). W SuperLidze miano drużyny niepokonanej zachowało DRE, a w I lidze Decoro. W obu ligach powoli zaczyna tworzyć się grupa zespołów, które między sobą walczyć będą o czołowe miejsca.

SuperLiga
Jedyną drużyną, która nie straciła jeszcze punktów pozostaje DRE. Dotychczasowy lider w niedzielę zmierzył się z ostatnim w tabeli NORTHSERVIS-PSP i musiał się sporo napracować by na swoje konto zapisać kolejną wygraną. Przed meczem wydawało się, że murowanym faworytem jest DRE, ale te zapowiedzi zweryfikowało boisko. Wprawdzie do przerwy DRE prowadziło 3:1, ale im dłużej trwało spotkanie, tym coraz lepiej radzili sobie piłkarze NORTHSERVIS-PSP. Wprawdzie jeszcze w 19 minucie DRE prowadziło 6:2 i nic nie zapowiadało, że może mieć problemy z utrzymaniem korzystnego wyniku. Jednak ambitnie grający Strażacy zaprezentowali piorunującą końcówkę. W ostatnich dziecięciu minutach dwukrotnie bramkarza rywali pokonał  Robert Bojanowski, a jednego gola dołożył Piotr Kołecki. W 27 min zrobiło się już tylko 6:5 dla DRE. Kolejne ataki NORTHSERVIS-PSP nie przyniosły już jednak bramek i DRE udało się dowieźć prowadzenie do końca pojedynku.

Niepokonane do tej pory AC Mapei tym razem nie miało wiele do powiedzenia w konfrontacji z Bogdanką. Wprawdzie w pierwszej odsłonie kibice oglądali wyrównany pojedynek, tyle że zabrakło bramek. Te obejrzeli dopiero po przerwie, a ich autorami byli tylko zawodnicy Bogdanki. Wynik pojedynku otworzył tuż po przerwie Tomasz Sielezin. W ostatnich pięciu minutach Bogdanka jeszcze trzykrotnie skarciła rywali. Na 2:0 podwyższył Tobiasz Gryka, trzecią bramkę zdobył Maciej Rogowski, a wynik spotkania na 4:0 ustalił ten sam zawodnik, który rozpoczął strzelanie, czyli Sielezin.

Klasyfikacja po 5. kolejkach:
1.DRE                              15 (27:13)
2.Bogdanka                    12 (15:6)
3.Służby Miejskie           12 (20:9)
4.Energa                         12 (22:9)
5.AC Mapei                     12 (15:11)
6.Hydroton Dream           8 (10:9)
7.Wiarus                            7 (16:18)
8.Stokrotki                         7 (10:15)
9.Ex.Sport/PC Koni          5 (13:17)
10.REM                              4 (15:18)
11.Asenhajmer                3 (12:20)
12.BTH                               2 (7:16)
13.Metrotest                      1 (9:23)
14.NORTHSERVIS-PSP 0 (10:17)

I liga
Obie drużyny były do tej pory niepokonane, obie miały już na swoim koncie efektowne wygrane i obie nie ukrywają, że w tym sezonie poważnie myślą o awansie. Mowa oczywiście o zespołach Decoro i Lux-Car Lambada, które w niedzielę stanęły naprzeciw siebie. Lambada zapewne chciała „zatańczyć” z Decoro, ale okazało się, że to Decoro wprowadziło rywali w Chocholi taniec, wykorzystało niemal każdy błąd, wygrało aż 5:0  i zainkasowało komplet punktów. W pierwszej połowie kibice obejrzeli ciekawe widowisko, a jedynego gola strzelił w 6 min. piłkarz Decoro Dominik Witek. Po przerwie na listę strzelców wpisał się najskuteczniejszy strzelec I ligi, Ariel Gortatowski i Decoro prowadziło już 2:0. Później niestety pojawiło się więcej nerwowości, niepotrzebnych dyskusji i fauli czego skutkiem były aż dwie czerwone kartki dla zawodników Lux-Car. To bezlitośnie wykorzystali rywale, którzy po trzech kolejnych trafieniach Dominika Witka wygrali aż 5:0.

Niestety po raz kolejny niechlubnym rekordzistą, czyli zespołem który poniósł najwyższą porażkę, jest ZUO Elbląg. Tym razem ich katem okazali się Amatorzy, strzelając rywalom aż 12 bramek. Amatorzy wygraną zapewnili sobie już przed przerwą. Po kwadransie prowadzili 5:0 i po przerwie mogli spokojnie realizować przedmeczowe założenia. A te akurat były proste, czyli strzelić rywalom jak najwięcej bramek. W tym brylował Jakub Kussy, który w niedzielę cztery razy wpisał się na listę strzelców. Dla ZUO jedyną bramkę zdobył w 28 min. Andrzej Oracz.