› zapowiedzi
14:17 / 09.09.2013

Rozwijać miłość do nauki - projekt w szkole w Rogajnach

Rozwijać miłość do nauki - projekt w szkole w Rogajnach

Jak uczyć się efektywniej i odnosić sukcesy? Jak czerpać przyjemność ze zdobywania wiedzy? Jak podnosić swoje umiejętności dzięki zastosowaniu nowoczesnych technologii? Tego dowiedzą się uczniowie, ich rodzice i nauczyciele ze Szkoły Podstawowej w Rogajnach.

Rozpoczyna się nowy etap projektu „Akademia sukcesu. Rozwijanie kompetencji kluczowych i uzdolnień uczniów Szkoły Podstawowej w Rogajnach”. We wtorek, 10 września w Szkole Podstawowej im. Janusza Korczaka w Rogajnach odbędzie się uroczyste przekazanie sprzętu oraz materiałów zakupionych w celu realizacji projektu „Akademia sukcesu. Rozwijanie kompetencji kluczowych i uzdolnień uczniów Szkoły Podstawowej w Rogajnach” realizowanego przez CSE „Światowid” w partnerstwie z Gminą Pasłęk.

Przy wręczaniu obecni będą: Marszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego, Jacek Protas, Burmistrz Pasłęka – Wiesław Śniecikowski, Dyrektor Szkoły Podstawowej w Rogajnach - Anna Sarnowska oraz Dyrektor Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” Antoni Czyżyk.

Ze środków projektowych został zakupiony sprzęt (m.in. tablica multimedialna, komputer, drukarka), który wzbogaci zajęcia dodatkowe, odbywające się w ramach projektu. Wraz z tablicą zostanie przekazany komplet interaktywnych plansz służących do nauki: języka polskiego, matematyki, historii, przyrody, języka angielskiego, informatyki czy muzyki.

Uczestnicy projektu zostaną wyposażeni również w małą „wyprawkę” – komplet narzędzi niezbędnych do efektywnej nauki – od długopisów, piórników i pendrive’ów przez edukacyjne gry planszowe i zestawy małego chemika.

– Przekażemy również zbiór nowych książek do biblioteki szkolnej. Mamy nadzieję, że zachęcimy w ten sposób uczniów do rozwoju czytelniczych pasji. Wybraliśmy nowe tytuły o różnorodnej tematyce, żeby wszystkie dzieci mogły znaleźć coś dla siebie i uświadomić sobie, że czytanie to nie tylko szkolny obowiązek, ale także wielka intelektualna przygoda i przyjemność – mówi Marta Derlukiewicz, koordynatorka projektu.

Celem projektu realizowanego przez CSE „Światowid” we współpracy ze Szkołą Podstawową w Rogajnach jest podniesienie kompetencji kluczowych uczniów. Należą do nich m.in.: czytanie, pisanie czy myślenie naukowe. Dzięki wprowadzeniu innowacyjnych metod pracy nabywanie tych umiejętności może przebiegać szybciej i bardziej efektywnie. Kolejnym założeniem „Akademii sukcesu” jest rozwinięcie zdolności twórczych uczestników poprzez udział w zajęciach teatralnych, taneczno-ruchowych, informatycznych, plastycznych, muzycznych i fotograficznych. Duże znaczenie ma także rozwój kompetencji kulturowych, dlatego przewidywane są też wyjścia do kina, galerii, muzeum oraz wyjazdy edukacyjne m.in. do Centrum Nauki Kopernik w Warszawie.

– Pragniemy pokazać młodym uczestnikom projektu, że efektywna nauka nie musi sprowadzać się do narzuconego obowiązku, ale może być wielką przygodą, która daje ogromną satysfakcję i umożliwia lepszy start w dorosłe życie – podsumowuje Dyrektor CSE „Światowid” Antoni Czyżyk.

Projekt „Akademia sukcesu. Rozwijanie kompetencji kluczowych i uzdolnień uczniów Szkoły Podstawowej w Rogajnach” ruszył 1 czerwca, a potrwa do końca sierpnia 2014 r.

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Społecznego

Autor: Paulina Łuczak

2
0
oceń tekst 2 głosów 100%