› inwestycje drogowe
14:37 / 19.07.2012

Ruch wahadłowy i korki. Na moście Wyszyńskiego rozpoczęto remont jezdni

Ruch wahadłowy i korki. Na moście Wyszyńskiego rozpoczęto remont jezdni

fot. Konrad Kosacz

Kierowcy przejeżdżający dziś przez most nad rzeką Elbląg wzdłuż Alei Wyszyńskiego, musieli uzbroić się w duża cierpliwość.  Od godzin porannych na obiekcie trwało frezowanie nawierzchni jezdni. Wprowadzono ruch wahadłowy sterowany przez ustawioną sygnalizację świetlną. Utrudnienia powodowały spore korki, które od strony wyjazdu na Malbork sięgały stacji paliw przy węźle Raczki.

Remont mostu Wyszyńskiego wkroczył w etap robót drogowych. Dotychczas, od połowy czerwca trwały prace związane z renowacją powłok antykorozyjnych poręczy stalowych i betonowych, remontem bariery energochłonnej oraz uzupełnieniem nasypu. Dziś rozpoczęto frezowanie nawierzchni jezdni. Zrywanie, bardzo zniszczonego asfaltu trwało kilka godzin.

W tym czasie drogowcy najpierw sfrezowali jedną połowę jezdni o długości 180 metrów, po czym przystąpili do prac na drugiej. Na czas robót wprowadzono ruch wahadłowyz tymczasową sygnalizacją świetlną. Jednocześnie istniejąca sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniu Al. Tysiąclecia i Warszawskiej, została wyłączona na czas prowadzenia prac. Na skrzyżowaniu tym, od strony Wyspy Spichrzów zamknięto lewoskręt.

Mimo iż ruch odbywał się w miarę płynnie, kierowcy musieli odczekać swoje w korku po obu stronach mostu.

Harmonogram remontu przewiduje, że po sfrezowaniu nawierzchni bitumicznej na moście i dojazdach, w sobotę 21 lipca wykonawca robót firma Skanska, rozpocznie układanie warstwy ścieralnej na prawej stronie jezdni. W poniedziałek 23 lipca warstwa ścieralna ułożona zostanie na lewej stronie jezdni.

Jeżeli pogoda nie przeszkodzi w prowadzeniu prac, to 20 i 22 lipca ruch na moście prowadzony będzie bez utrudnień (dwukierunkowo).

Remont mostu przez rzekę Elbląg w ciągu drogi wojewódzkiej nr 500 według planów powinien zakończyć się do 31 sierpnia 2012 r.

4
0
oceń tekst 4 głosów 100%

Powiązane artykuły

Most Wyszyńskiego po 15 latach przejdzie remont. Roboty ruszyły

20.06.2012 komentarzy 10

Nie zakończyła się jeszcze budowa nowych mostów zwodzonych na Starym Mieście, trwa remont drogi 503 i 504, a już w lipcu elbląskich kierowców...

Utrudnienia na moście Wyszyńskiego. Od czwartku ruch wahadłowy

17.07.2012 komentarzy 1

W najbliższych kilku dniach kierowcy, korzystający z mostu nad rzeką Elbląg wzdłuż Alei Wyszyńskiego, powinni przygotować się na utrudnienia w ruchu....

Zdjęcia ilość zdjęć 15