› bieżące
15:27 / 05.04.2013

Rusza akcja Podaruj - darując jesteś lepszy w Elblągu. Gdzie można wystawiać rzeczy?

Rusza akcja Podaruj - darując jesteś lepszy w Elblągu. Gdzie można wystawiać rzeczy?

Departament Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska Urzędu Miejskiego w Elblągu, jak co roku, organizuje akcję: „PODARUJ – DARUJĄC JESTEŚ LEPSZY”. Tegoroczna akcja będzie prowadzona po raz dwudziesty i rozpoczyna się od 20 kwietnia.

Polega ona na wystawianiu przed budynki, w wyznaczonych w harmonogramie dniach, niepotrzebnych mieszkańcom przedmiotów użytkowych. Pozbywanie się niepotrzebnych rzeczy zmniejsza ilość odpadów wielkogabarytowych wystawianych w obudowach na pojemniki i ilość nielegalnych wysypisk.

Stanowią również pomoc dla najuboższych mieszkańców, którzy z wystawionych rzeczy wybierają sobie te, które mogą być jeszcze przydatne.

Pozostałe rzeczy zostaną wywiezione przez Miejskie Przedsiębiorstwo Oczyszczania Sp. z o.o. do Zakładu Utylizacji Odpadów przy ul. Mazurskiej, na koszt Urzędu Miejskiego w Elblągu. Wywóz będzie rozpoczynał się od godz. 14.00.

Akcje przeprowadzane będą w soboty począwszy od 20 kwietnia do 29 czerwca (11 akcji) i obejmą budynki gminne, wspólnotowe i prywatne na terenie Elbląga.

- Z góry dziękujemy wszystkim mieszkańcom Elbląga, którzy wystawiając niepotrzebne rzeczy robią to w staranny sposób: odzież jest czysta i posegregowana, zepsuty sprzęt jest opisany jakich napraw wymaga, wystawione rzeczy są zabezpieczone przed zabrudzeniem i zniszczeniem – mówią urzędnicy odpowiedzialni za akcję.

W celu uzyskania bieżących informacji lub zgłoszenia ewentualnych uwag można kontaktować się z Departamentem Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska pod numerem telefonu (055) 239-32-05 lub bezpośrednio w Urzędzie Miejskim przy ul. Łączności 1, w pokoju nr 246.

Od 1 lipca 2013 r. akcję „Podaruj - darując jesteś lepszy” będzie organizować firma odbierającą odpady komunalne z danego sektora, wyłoniona w drodze przetargu na świadczenie usług w zakresie odbierania odpadów komunalnych z nieruchomości zlokalizowanych w granicach administracyjnych Gminy Miasto Elbląg. Harmonogram akcji zamieszczany będzie na stronie internetowej firmy wywozowej oraz Urzędu Miejskiego w Elblągu. Usługi będą świadczone w ramach opłaty uiszczonej za odbiór odpadów komunalnych.

Harmonogram akcji  „Podaruj - darując jesteś lepszy”

20.04.2013 obręb ulic Traugutta - Górnośląska – Sienkiewicza– Wspólna – Kościuszki – Podchorążych – Wyżynna – Bema, os. Przy Młynie

27.04.2013 obręb ulic Królewiecka - Fromborska - Bartnicza – Częstochowska – os. Metalowców

04.05.2013 obręb ulic Piłsudskiego - Legionów - Niepodległości - Płk. Dąbka

11.05.2013 obręb ulic Browarna - Krakusa - Robotnicza – Pocztowa – Rycerska - Al. Tysiąclecia – Hetmańska - 12 Lutego – Teatralna

18.05.2013 obręb ulic Bema - Sadowa - Grunwaldzka – Hetmańska – Gen. Grota Roweckiego

25.05.2013 obręb ulic Węgrowska - Płk. Dąbka - Matejki - Krakusa - Browarna - Obrońców Pokoju - Wiejska (do Podgórnej)

01.06.2013 obręb ulic Grottgera - Dąbrowskiego - Okólnik - Grunwaldzka (do Grottgera), os. Dębowa oraz ul. Braniewska i ul. Warmińska

08.06.2013 obręb ulic Płk. Dąbka - Piłsudskiego – Królewiecka – Moniuszki - Traugutta –Nowowiejska – 12 Lutego

15.06.2013 os. domków jednorodzinnych Nad Jarem, Bielany (+ Wileńska), Dąbrowa, Próchnik, Krasny Las,

22.06.2013 ulice Sikorskiego, Narutowicza, Witosa, Paderewskiego, Marymoncka oraz os. Sadyba

29.06.2013 os. Zatorze, os. Zawodzie.

3
0
oceń tekst 3 głosów 100%