› dzieci i rodzina
14:38 / 20.11.2012

Rusza akcja Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom

Rusza akcja Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom

Już po raz 19. Caritas Polska, w tym także Caritas Diecezji Elbląskiej rozpoczyna akcję Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Dochód przeznaczony zostanie m.in. na całoroczne dożywianie dzieci w szkołach i świetlicach. Tylko w roku ubiegłym na terenie elbląskich parafii rozprowadzono  34 tysiące świec małych i 1000 sztuk świec dużych.

Od Adwentu aż do Świąt Bożego Narodzenia we wszystkich parafiach Diecezji Elbląskiej rozprowadzane będą świece „Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom”. Tegoroczna akcja Caritas odbywa się pod hasłem "Podziel serce – pomnóż miłość!”. Sprzedaż świec, które w Wigilię zapłoną na stołach to symbol solidarności z osobami najbardziej potrzebującymi. 
O świece można pytać w każdej parafii naszej diecezji. Mała kosztuje 5 zł, natomiast duża 15 zł. Jak co roku datki dzielone są na trzy części. 10 groszy z każdej świecy przekazywana jest do Caritas Polska - ta przeznacza je na pomoc dzieciom w Afryce. Część zostaje w parafiach, a część trafia do Caritas diecezjalnej. W tym roku pieniądze uzyskane z akcji przeznaczone zostaną na całoroczne dożywianie dzieci w świeticach i szkołach, pomoc edukacyjnąi wypocznek oraz leczenie. 
1
0
oceń tekst 1 głosów 100%