› bieżące
17:45 / 19.07.2013

Rusza przebudowa drogi wojewódzkiej na odcinku Susz-Iława

Rusza przebudowa drogi wojewódzkiej na odcinku Susz-Iława

fot. www.wrota.warmia.mazury.pl

Dziś została podpisana umowa na przebudowę drogi wojewódzkiej nr 521 na odcinku Susz – Iława. Dzięki inwestycji powstanie infrastruktura, która znacząco wpłynie na komfort i bezpieczeństwo jazdy na tym odcinku. Kontrakt na zlecenie Zarządu Dróg Wojewódzkich w Olsztynie zrealizuje firma Skanska.

Realizacja potrwa 17 miesięcy, a jej wartość wyniesie 29,3 mln zł netto. Projekt jest dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007- 2013.

18 kilometrów do przebudowy

- Powierzona do realizacji naszej firmie inwestycja obejmuje rozbudowę drogi wojewódzkiej na odcinku Susz-Iława, bez odcinka miejskiego. Jako wykonawca odpowiadamy m.in. za rozbudowę jezdni, przebudowę skrzyżowań, chodników, ścieżek rowerowych i oświetlenia drogi - wyjaśnia Wojciech Kołacki, Menadżer Projektu, Skanska. - W ramach zadania przebudujemy łącznie ponad 18 km drogi. Zakresem prac objęto także budowę i przebudowę zatok autobusowych oraz budowę parkingu do obsługi podróżnych (MOP) wraz z miejscem do ważenia pojazdów. Aby migracje zwierząt na całym odcinku przebudowanej drogi przebiegały sprawnie i bez zakłóceń, wykonawca odpowiada za budowę przepustów pełniących funkcję przejść dla płazów, gadów i małych zwierząt w postaci tuneli i rowów naprowadzających.

Skanska buduje w warmińsko-mazurskim

To już kolejna realizacja firmy w tym regionie. Obecnie w woj. warmińsko-mazurskim Skanska prowadzi blisko 80 projektów z zakresu budownictwa inżynieryjnego i kubaturowego, m.in. rozbudowę dróg wojewódzkich na odcinkach Lubawa-Lidzbark, Pasłęk – Orneta. Firma realizuje również budowę Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych w Elblągu oraz budynku Sądów: Okręgowego i Rejonowego w Elblągu.


 

3
1
oceń tekst 4 głosów 75%