› inwestycje miejskie
14:44 / 14.10.2012

Rusza rozbudowa cmentarza Dębica. Przybędzie miejsc do pochówku urn z prochami

Rusza rozbudowa cmentarza Dębica. Przybędzie miejsc do pochówku urn z prochami

fot. Konrad Kosacz

Prawie pół miliona złotych kosztować będzie rozbudowa cmentarza Dębica o kolejne segmenty kolumbarium. Do końca listopada tego roku powstaną trzy segmenty, w których znajdą się 72 nisze   do pochówku urn z prochami. Łącznie po rozbudowie, w nowej części cmentarza znajdzie się 13 segmentów kolumbarium.

Zlokalizowane w bezpośrednim sąsiedztwie nowego domu przedpogrzebowego kolumbarium, składa się obecnie z 10 segmentów - 5 z jednostronnymi niszami i 5 obustronnych. Wszystkie wykonane są w formie ściany z cegły klinkierowej, a każda nisza jest zamknięta płytą granitową. Wobec stale rosnącej liczby kremacji w Elblągu i zwiększającego się zainteresowania elblążan tą formą pochówku, miasto przygotowało projekt budowy  kolejnych dziesięciu kolumbariów.

Właśnie rozpoczyna się budowa pierwszych trzech, podwójnych segmentów, w których znajdą się 72 nisze na urny. Powstaną one miedzy dwoma istniejącymi rzędami. Wykonawcą zadania będzie, wyłoniona w przetargu firma Drozd Centrum Techniki z Elbląga. W ramach inwestycji, firma wykona także alejkę cmentarną z kostki brukowej betonowej wraz z odwodnieniem, wodociąg letni oraz ukształtowanie terenu pod parking okolicznościowy.

Na realizację całego zadania, wykonawca będzie miał 3 miesiące od chwili podpisania 1 października umowy z miastem. Łączny koszt robót wyniesie 469 tys. 464 zł.

2
0
oceń tekst 2 głosów 100%

Powiązane artykuły

Na Dębicy powstaną kolejne miejsca do pochówku prochów

06.09.2012

Ze względu na stale rosnącą liczbę kremacji w Elblągu, zaszła pilna potrzeba udostępnienia kolejnych miejsc na pochówki prochów w urnach. Od 2005...