› bieżące
19:16 / 15.05.2024

Ruszają zapisy na VI Elbląski Aquathlon

Ruszają zapisy na VI Elbląski Aquathlon

fot. Nadesłane.

Już po raz szósty, wspólnie ze szkołą pływania Maluchy Pływają, połączymy dla Was zawody w pływaniu i bieganiu. W niedzielę, 26 maja, w Centrum Rekreacji Wodnej Dolinka odbędzie się Elbląski Aquathlon, do udziału w którym zapraszamy dzieci w wieku od 4 do 15 lat. Zapisy właśnie wystartowały, a udział w imprezie jest bezpłatny.

Aquathlon to cykliczna impreza, która jest odmianą popularnego w naszym mieście triathlonu. To świetna forma spędzania czasu w aktywny sposób, ponieważ łączy ze sobą dwie najbardziej lubiane dyscypliny sportu: pływanie i bieganie.

W zawodach może wziąć udział każde dziecko w wieku od 4 do 15 lat. W zależności od wieku zawodnicy będą mieli różne dystanse do pokonania. Najmłodsi przepłyną jedną długość basenu i przebiegną 200 metrów, a najstarsi zawodnicy do przepłynięcia będą mieli 4 długości basenu i 500 metrów biegu.

- W Aquathlonie łączymy to, co dzieci lubią najbardziej, czyli pływanie i bieganie. Do tej pory zawody odbywały się w wakacje, ale w tym roku postanowiliśmy przenieść je na maj, aby jeszcze więcej osób mogło z nich skorzystać. Dodatkowo organizujemy zawody w wyjątkowym Dniu Matki i zdobywając medal z całą pewnością będzie można wywołać uśmiech na jej twarzy. Pierwszą część dnia można spędzić aktywnie czas, a potem udać się na świętowanie – mówi Natalia Szrama, kierownik Działu Imprez i Marketingu w Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji.

Impreza wystartuje w niedzielę, 26 maja, o godzinie 12:00. Biuro zawodów będzie otwarte w godzinach 10:45-11:45. Szczegółowy podział kategorii wiekowych i dystansów:

· 4-5 lat - 25m pływania/200m biegu (możliwość płynięcia z rodzicem lub z pomocą przyboru)

· 6-7 lat - 25m pływania/300m biegu (możliwość płynięcia z pomocą przyboru)

· 8-9 lat - 50m pływania/400m biegu

· 10-11 - 50m pływania/500m biegu

· 12-13 - 100m pływania/500m biegu

· 14-15 - 100m pływania/500m biegu

Pływanie odbędzie się na basenie sportowym w CRW Dolinka. Na bocznym parkingu zlokalizowana będzie strefa zmian, a trasa biegu znajdzie się na stadionie piłkarskim przy ul. Moniuszki. Dla pierwszych trzech zawodniczek i pierwszych trzech zawodników w każdej kategorii wiekowej przygotowane będą puchary. Natomiast każdy zawodnik po ukończeniu zawodów otrzyma pamiątkowy medal.

Warto przypomnieć, że liczba miejsc jest ograniczona – limit uczestników wynosi 100 osób, a przy zapisach decyduje kolejność zgłoszeń. Zapisy kończą się w czwartek, 23 maja, o godz. 23:59 lub po osiągnięciu limitu 100 miejsc. Zawodników na zawody zgłasza rodzic lub opiekun prawny poprzez formularz. Przed przystąpieniem do zapisów zachęcamy do zapoznania się z regulaminem imprezy.

Organizatorami VI edycji Elbląskiego Aquathlonu są: Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Elblągu oraz szkoła pływania Maluchy Pływają.

Tekst i fot. MOSiR

0
0
oceń tekst 0 głosów 0%