› bieżące
08:00 / 29.08.2014

Ruszył przetarg na budowę S7 z Gdańska do Elbląga

Ruszył przetarg na budowę S7 z Gdańska do Elbląga

fot. GDDKiA Gdańsk

W 2017 roku pojedziemy do Gdańska drogą ekspresową. To znacznie skróci podróż elblążan do Trójmiasta. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad w Gdańsku ogłosiła właśnie przetarg na roboty budowlane na dwóch odcinkach drogi ekspresowej S7 od Koszwał do Nowego Dworu i od Nowego Dworu Gdańskiego do Kazimierzowa pod Elblągiem.

Przetarg na kontynuację budowy drogi ekspresowej S7 na Pomorzu obejmuje budowę dwóch odcinków dwujezdniowej drogi ekspresowej na długości 40 km, w tym budowę dwóch nowych mostów na Wiśle. Ze względu na skalę przedsięwzięcie podzielono na dwa zadania od końca Południowej Obwodnicy Gdańska do Nowego Dworu Gdańskiego, gdzie zostanie wykorzystany fragment obecnej drogi krajowej nr 7 wraz z węzłem, oraz od tego miasta do Kazimierzowa do włączenia w istniejącą Obwodnicę Elbląga.

Przetarg będzie dwuetapowy. Najpierw zostaną złożone wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu przez wykonawców chętnych do budowy. Po pozytywnej weryfikacji ich potencjału, GDDKiA zaprosi wybranych wykonawców do złożenia ofert na budowę drogi.

Prace mogłyby ruszyć na początku 2015 r. i potrwają około 3 lat. Kryterium wyboru będzie 90 proc. cena i po 5 proc. czas realizacji (27-30 miesięcy z wyłączeniem miesięcy zimowych) oraz gwarancja na wybrane elementy infrastruktury (5-10 lat).

źródło: GDDKiA Gdańsk


 

8
0
oceń tekst 8 głosów 100%

Powiązane artykuły

S7 z Elbląga do Gdańska stała się faktem. Umowy podpisane

09.10.2015 komentarzy 17

Dziś, 9 października w siedzibie gdańskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad podpisano umowy na budowę dwóch odcinków...