› inwestycje miejskie
15:31 / 06.11.2012

Ruszyła budowa pierwszego elbląskiego skateparku

Ruszyła budowa pierwszego elbląskiego skateparku

fot. Konrad Kosacz

Na terenie zieleńca między ulicami Mickiewicza i Wojska Polskiego, rozpoczęły się prace przygotowawcze związane z budową pierwszego w Elblągu skateparku. Przeznaczony do jazdy na deskorolkach, łyżworolkach i rowerach bmx obiekt, ma być gotowy jeszcze przed świętami Bożego Narodzenia.

Elbląski skatepark powstanie przy głównej ścieżce zieleńca, w sąsiedztwie garaży budynku Urzędu Wojewódzkiego. Tu skatingowcy będą mieli do swojej dyspozycji około 640 m2. W skład skateparku wejdą m.in. takie elementy jak: bowl, bank, minibank, jumpbox, zjazd + grindbox x2 + poręcz, bank łukowy, manualbox, piramida + london gap, corner + wallride. Cały teren zostanie oświetlony i odwodniony.

Wykonawcą inwestycji jest konsorcjum firm Bullait z Elbląga i Funattack z Gdańska, które wygrało ogłoszony przez miasto przetarg. Zadanie jest realizowane w systemie zaprojektuj i wybuduj. W październiku opracowana została dokumentacja projektowa Skateparku, oraz specyfikacje techniczne wykonania i odbioru robót budowlanych. Po uzyskaniu pozwolenie na budowę, wykonawca z początkiem listopada przystąpił do robót budowlanych. Obecnie na placu budowy trwają roboty ziemne związane m.in. z odwodnieniem terenu.

Wszystkie prace budowlane powinny zakończyć się około 20 grudnia. Łączny koszt tej inwestycji to 456 tys. zł.

6
1
oceń tekst 7 głosów 86%

Powiązane artykuły

Scena deskorolkowa w Elblągu

26.11.2012 komentarzy 4

Scena deskorolkowa w Elblągu istnieje już od ponad 20 lat. Pierwsi skaterzy upodobali sobie Plac Konstytucji, na którym do dnia dzisiejszego można zobaczyć...