› sport
15:39 / 06.11.2014

Ruszyła budowa trybuny. Zobacz zdjęcia

Ruszyła budowa trybuny. Zobacz zdjęcia

fot. Michał Libuda

Projekt remontu stadionu miejskiego przy Agrykola, w ramach Rozbudowy Obiektów Sportowych w Elblągu, zakładał wybudowanie dalszej części trybuny zadaszonej. Jak wiadomo na miejscu robót znajdowały się dawne rusztowania. Budowlańcy musieli zająć się ich demontażem.

Najpierw odbywają się prace związane z uprzątnięciem terenu, na którym ma powstać trybuna stalowa. Będzie podobna do tej obecnej, zawierała pomieszczenia gospodarcze, żółte krzesełka czy przejście dla zawodników pomiędzy obiema trybunami.

Dla kibiców przewidziano 324 miejsc siedzących, z ciągami komunikacyjnymi. To jest pierwszy etap inwestycji. W drugim wybudowane będą wiaty z miejscami dla zawodników rezerwowych na 13 miejsc każda.

Zostały już zdemontowane stalowe elementy, drewniane ogrodzenie, teren jest przygotowywany do zainstalowania fundamentów. Maszyny budowlane wykopały już odpowiedni rów. Wywożone są tony ziemi oraz gałęzi, ze ściętych drzew znajdujących się przy inwestycji. Ciężarówki co chwilę wyjeżdżają z tymi materiałami.

W następnym etapie zostanie przesunięta płyta boiska, ponieważ ławki dla zawodników muszą być zlokalizowane w odległości 5,5 m od murawy.

2
1
oceń tekst 3 głosów 67%

Zdjęcia ilość zdjęć 17