› sport
10:58 / 11.09.2013

Ruszyła Piłkarska Elbląska Liga Amatorów Hydrobud

Ruszyła Piłkarska Elbląska Liga Amatorów Hydrobud

fot. MOSiR Elbląg

Zgodnie z zapowiedzią w poniedziałek, przy jeszcze letniej aurze wystartowała Piłkarska Elbląska Liga Amatorów Hydrobud prowadzona przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji. Aktualnie w rozgrywkach w rundach jesień – wiosna uczestniczy 10 zespołów, w systemie pojedynków każdy z każdym. Mecze PELA rozgrywane są w poniedziałki o godz. 19:30 na Orliku przy SP 6 ul. Piłsudskiego oraz w piątki od godz. 17:45 na Orliku przy SP 4 ul. Mickiewicza.

W pierwszych pojedynkach srogi sprawdzian beniaminkom rozgrywek sprawili ubiegłoroczni finaliści piłkarskich amatorskich mistrzostw Elbląga. Mistrzowski team poprzedniej edycji drużyna U - 63 pokonała zespół SR Retro 6:1 (2:0). Bramki dla zwycięzców strzelili Sebastian Derewek 4, Tomasz Bandurski i Leszek Kimsa po 1. Honorowe trafienie dla pokonanych to zasługa Daniela Cudzewskiego.

Wicemistrz poprzedniej edycji team Legioniści rozbił debiutującą w lidze drużynę AFK 12:0 (5:0), a na dorobek bramkowy złożyli się: Zbigniew Ciężkowski i Robert Grzelak po 3 bramki, Rafał Gomułka i Paweł Miller po 2 oraz Paweł Zieliński i Paweł Kacała po 1 bramce. Szczegółowy terminarz i pozostałe informacje dotyczące piłkarskiej ligi są dostępne na stronie internetowej www.mosir.elblag.eu.

Tekst: MOSiR

 

1
0
oceń tekst 1 głosów 100%