› rozwój i edukacja
11:46 / 13.06.2017

Ruszyły „Spotkania z historią”

Ruszyły „Spotkania z historią”

fot. nadesłane

To spotkania na wsiach, podczas których mniejsi i więksi mieszkańcy mogą postrzelać z łuku, pograć w dawne gry lub przymierzyć średniowieczne stroje. W ostatnią niedzielę z historią bawiły się Grądki, kolejne miejscowości – Rzędy i Żurawiec – stowarzyszenie Kuźnia Pruska odwiedzi na początku lipca.

Spotkania z historią, czyli dawne gry i zabawy na wolnym powietrzu, tradycyjne łucznictwo czy możliwość założenia np. średniowiecznego hełmu to popularyzacja historii i rozrywka, ale też okazja do nawiązania znajomości i współpracy między aktywnymi grupami mieszkańców.

Pierwsze tegoroczne spotkanie, które odbyło się w ostatnią niedzielę (11 czerwca), pomogła przygotować wolontariuszom z pasłęckiego stowarzyszenia Świetlica Wiejska w Grądkach. Na kolejne Stowarzyszenie Wspierania Aktywności Lokalnej Kuźnia Pruska zaprasza 1 lipca do wsi Rzędy i 2 lipca do Żurawca.

Podsumowaniem spotkań na wsiach będzie piknik historyczny, który odbędzie się 20 sierpnia w Pasłęku, podczas Jarmarku św. Bartłomieja.

Projekt „Spotkania z Historią” jest dofinansowany ze środków Zarządu Powiatu w Elblągu oraz Miasta i Gminy Pasłęk

Organizatorzy                  

0
0
oceń tekst 0 głosów 0%