› biznes
12:07 / 30.04.2018

Rząd dopłaci. Do 1,6 tys. zł dotacji na osobę w rodzinie do termomodernizacji

Rząd dopłaci. Do 1,6 tys. zł dotacji na osobę w rodzinie do termomodernizacji

fot. Morawica.pl

Gospodarstwa domowe o dochodach 1,6 tys. zł na osobę miesięcznie otrzymają dotacje z NFOŚiGW na termomodernizację i wymianę pieców grzewczych – mówił w czwartek szef Ministerstwa Środowiska Henryk Kowalczyk. Dodał, że gospodarstwom o dochodach powyżej 1,6 tys. zł na osobę zostanie zaproponowana ulga wliczona w PIT

Jak powiedział w czwartek w Radiu Plus minister Kowalczyk, podczas spotkania z minister finansów Teresą Czerwińską został dopracowany ostatni punkt programu antysmogowego. Chodzi o ulgi inwestycyjne dla zamożniejszych mieszkańców domów jednorodzinnych na gruntowną termomodernizację z jednoczesną wymianą źródeł ciepła na te bardziej ekologiczne.

Przymierzamy się do tego, żeby do dochodów na poziomie 1 tys. 600 zł na osobę były to dotacje z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej 

– wskazał szef resortu środowiska.

Natomiast - jak tłumaczył – dla osób, które mają dochód na osobę większy niż 1 tys. 600 zł miesięcznie ulga inwestycyjna miałaby być "wliczona w podatek PIT".

Kowalczyk podkreślił, że "dopracowanie (tych założeń – PAP) musi jeszcze potrwać, ponieważ wymaga to zmiany ustawy o podatku PIT"."Ważna jest ta deklaracja kierunkowa" – zaznaczył.

Źródło: Codzienny Serwis Informacyjny PAP

0
0
oceń tekst 0 głosów 0%