› bieżące
11:44 / 17.02.2014

Sąd wyjaśnia: Nie ma przeszkód w wykonaniu inwestycji

Sąd wyjaśnia: Nie ma przeszkód w wykonaniu inwestycji

fot. Bartłomiej Ryś

Sąd Okręgowy w Elblągu informuje, że nie ma żadnych przeszkód w realizacji inwestycji budowy nowego obiektu przy ul. Płk. Dąbka. Wykonawca dokonał odpowiedniego badania gruntu. Nie potwierdza się więc informacja o ewentualnych problemach przy budowie nowego budynku sądu.

Jak wcześniej pisaliśmy, według naszych, nie potwierdzonych jeszcze przez inwestora, informacji budowa gmachu sądu przy ul. Płk. Dąbka może się mocno opóźnić i znacznie podnieść koszty samej inwestycji. Przyczyna tego stanu rzeczy tkwi w gruncie, który zdaniem naszego informatora jest zbyt podmokły.

- Nie sprawdzono dokładnie stanu gruntu. Ten zaś jest zbyt podmokły. Trzeba będzie wykonać odpowiednie zabezpieczenie podłoża, aby budynek mógł powstać – mówił nasz informator i dodawał, że w Elblągu rzadko przeprowadza się odpowiednie badania geologiczne gruntu, gdzie mają powstawać inwestycje budowlane.

Pytanie w tej sprawie wysłaliśmy do firmy SKANSKA, która jednak nie udzieliła nam konkretnej informacji. Natomiast dziś przyszło do nas wyjaśnienie Sądu Okręgowego w Elblągu.

W związku z ukazaniem się w dniu 15.02.2014r. publikacji pt. „Problemy przy budowie sądu. Grunt jest podmokły?” uprzejmie informuję, że przed wykonaniem projektu budowlanego została sporządzona dokumentacja geologiczna. Wykonawca robót- firma SKANSKA S.A., zgodnie z zawartymi w projekcie budowlanym wskazaniami oraz zgodnie z warunkami umowy, wykonała dodatkowo badania gruntu dna wykopu. Warunki gruntowe pozwalają na posadowienie zaprojektowanego obiektu. Dodatkowo informuję, że termin realizacji umowy, przypadający na dzień 4 lipca 2017r. nie jest obecnie zagrożony, nadto zwracam uwagę, że w publikacji znalazła się błędna informacja dotycząca inwestora, którym jest Sąd Okręgowy w Elblągu, a nie Ministerstwo Sprawiedliwości.

Rzecznik Prasowy Sądu Okręgowego w Elblągu – Dorota Zientara.

5
1
oceń tekst 6 głosów 83%

Powiązane artykuły

Problemy przy budowie sądu. Grunt jest podmokły?

15.02.2014 komentarzy 27

Od kilku tygodni prace budowlane na terenie, gdzie ma stanąć nowy budynek sądu praktycznie zamarły. Można tłumaczyć ten fakt zimą. Jednak nasz informator...