› bieżące
11:50 / 16.09.2013

Sala ślubów wróci na Stare Miasto. Remont potrwa 2 miesiące

Sala ślubów wróci na Stare Miasto. Remont potrwa  2 miesiące

Znalazła się firma zainteresowana remontem sali ślubów w kamieniczkach na Starym Mieście. Po problemach ze znalezieniem chętnego na wykonanie renowacji obiektu, przetarg został rozstrzygnięty. W ramach inwestycji odnowiona zostanie m.in. zewnętrzna elewacja budynku i posadzka pomieszczenia. Całkowity koszt remontu nie przekroczy 14 tysięcy euro.

Za remont sali ślubów odpowiedzialne będzie Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Angelika Banasik. Zakończenie remontu przewidziane jest w ciągu 2 miesięcy od przekazania terenu budowy. 14 tysięcy euro - taka kwota jest przewidziana na renowację obiektu. Powrót do pierwotnej siedziby przewidziany jest w ciągu 2 miesięcy od rozpoczęcia robót, tj. do końca grudnia.

Do tej pory śluby odbywały się w kamieniczkach przy ulicy Świętego Ducha 3-4. Awaria, która spowodowała zalanie sali, była przyczyną przeniesienia organizacji uroczystości do Ratusza Staromiejskiego. Pierwszy przetarg, który ogłoszono nie spotkał się z zainteresowaniem inwestorów. Do Ratusza nie wpłynęła żadna oferta. Drugie podejście zakończyło się wyłonieniem inwestora.

W ramach zleconych prac, wykonawca będzie miał za zadanie dokonać remontu ścian zewnętrznych, remontu ścian od wewnątrz i sufitów. W zakres inwestycji wchodzi również wykonanie system wentylacji, zrealizowanie remontu podestu i balustrad. W odnowionej sali ślubów pojawią się tez nowe drzwi zewnętrzne i wewnętrzne wyposażone w nawiewniki.

2
0
oceń tekst 2 głosów 100%