› imprezy
09:34 / 17.12.2012

Salon Polityki - rozmowy o czytaniu, gościem będzie Justyna Sobolewska

Salon Polityki - rozmowy o czytaniu, gościem będzie Justyna Sobolewska

Biblioteka Elbląska im. Cypriana Norwida i Tygodnik "Polityka" zapraszają we wtorek 18 grudnia o godz. 18.00 do Sali „U św. Ducha” na ostatnie w tym roku spotkanie w Salonie "Polityki". Gościem Mirosława Pęczaka będzie Justyna Sobolewska - autorka „Książki o czytaniu”. Czytaniu właśnie poświęcony będzie wtorkowy Salon „Polityki”. Wstęp wolny.

Książka Justyny Sobolewskiej „O czytaniu”, to prezent dla wszystkich miłośników czytania. Mamy swoje ulubione książki, miejsca do czytania, sposoby układania książek na półkach i wspomnienia związane z czytaniem. Zagorzali czytelnicy często o tym rozmawiają: jedni podróżowali śladem ważnych książek, inni kolekcjonowali pierwsze zdania, jeszcze inni lubili czytać w toalecie. Ta książka składa się więc z głosów wielu czytelników i jest tak naprawdę nieukończona, bo każdy mógłby dodać do niej coś od siebie. Jest zachętą, by czytelnicy zrobili sobie własny katalog przyjemności związanych z czytaniem (co nie znaczy, że czytanie jest tylko przyjemnością).

Justyna Sobolewska napisała książkę o czytaniu, czyli o sobie, czyli o literaturze, czyli o tym, dlaczego bez czytania opowieści nie można żyć./ Grzegorz Jankowicz

(źródło: Bilioteka Elbląska)

2
0
oceń tekst 2 głosów 100%