› bieżące
07:45 / 05.03.2025

Samochód hybrydowy - jak skonfigurować swoje wymarzone auto?

Samochód hybrydowy - jak skonfigurować swoje wymarzone auto?

Samochód hybrydowy to marzenie wielu kierowców. Możliwość skorzystania z funkcjonalności dwóch źródeł napędu, jednostki spalinowej i elektrycznej, to ogromna elastyczność, która przydaje się zarówno w trakcie jazdy po mieście, jak i na dłuższych trasach. Nie bez znaczenia jest również ich ekologiczny charakter. Co ważne, najpopularniejsze marki hybryd Plug-in pozwalają na skonfigurowanie swojego wymarzonego modelu. W jaki sposób? Sprawdź!

  1. Samochód hybrydowy - jaką wersję wyposażenia wybrać?
  2. Jaki silnik spalinowy i elektryczny?

Samochód hybrydowy - jaką wersję wyposażenia wybrać?

Samochód hybrydowy pozwala na niższe zużycie paliwa - przy wspomaganiu silnika spalinowego w trybie elektrycznym można wiele zaoszczędzić. Jednak niezwykle ważne jest to, że modele aut z napędem hybrydowym można dostosować do własnych preferencji - nie tylko w kwestii ich funkcjonalności, ale także parametrów technicznych.

Jednym z najważniejszych kryteriów jest wersja wyposażenia. Najbardziej korzystnie wypada wersja podstawowa, w której skład mogą wchodzić m.in. obręcze kół, listwy ozdobne wokół szyb czy też relingi dachowe. Wiele uznanych marek takich jak np. Audi umożliwia jego rozbudowanie - do wersji Advanced, a nawet S line.

Nie bez znaczenia jest również kolor lakieru nadwozia. W grę wchodzi wykończenie jednobarwne, takie jak białe, czarne, niebieskie, szare czy też srebrne, ale w kilku dostępnych wersjach. 

Entuzjaści czterech kółek z pewnością dużą uwagę zwracają na obręcze. Na rynku dostępne są samochody z napędem hybrydowym z obręczami w kilku rozmiarach. Do najpopularniejszych należą m.in. 18", 19", 20", czy też 21", Ważne jest również sposób wykończenia elementów wykonanych z metali lekkich, a także liczba ramion, np. 5 lub wieloramienne.

Jaki silnik spalinowy i elektryczny? 

Jaki silnik elektryczny w samochodach z możliwością ładowania z zewnętrznego źródła prądu? 

Dobrym rozwiązaniem jest napęd elektryczny z momentem obrotowym silnika na poziomie 350 Nm. Ponadto zwrócić należy uwagę na całkowity systemowy moment obrotowy układu - 450 Nm to bardzo dobra wartość. Ważny jest również rodzaj zastosowanego akumulatora - w tym litowo-jonowy, niezwykle popularny w samochodach elektrycznych czy też tzw. miękkich hybrydach.

Niezwykle istotnym parametrem jest pojemność baterii - zarówno brutto, jak i netto. Zwróć uwagę także na czas ładowania od zera do 100% - dobrym wynikiem jest ten na poziomie ok. 150 min. To ważne, zwłaszcza jeśli masz do pokonania dłuższe trasy. 

Co z silnikiem spalinowym? W nowszych modelach aut hybrydowych możesz mieć do czynienia z silnikiem benzynowym, 4-cylindrowym, rzędowym. Często jest on wyposażony w bezpośredni wtrysk i układ lambda. Nie bez znaczenia jest również regulacja spalania stukowego i turboładowanie.

0
0
oceń tekst 0 głosów 0%