09:03 / 12.03.2014

Ścisk w czołówce koszykarskiej ligi MOSiR

Do zakończenia rundy zasadniczej w Nati Basket Lidze, prowadzonej przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, pozostały już tylko trzy serie gier. Jednak im bliżej końca rozgrywek, tym sytuacja w tabeli robi się coraz ciekawsza.

Tym razem na pierwszy plan wysunął się pojedynek w którym czwarte w tabeli Atrakcyjne Klemensy zmierzyły się z piąta drużyną Ochrona Dogmat Psycho Basket. Spotkanie, jak się można było spodziewać, od początku było bardzo wyrównane, a pierwsza kwarta zakończyła się remisem 6:6. W drugiej lepiej zaprezentowała się ekipa Atrakcyjne Klemensy, wygrywając 10:6, ale Ochrona Dogmat Psycho Basket nieco strat odrobiła w trzeciej kwarcie, wygranej 17:15. O losach pojedynku zadecydowała ostatnia partia tego meczu. Tę na swoją korzyść rozstrzygnęli koszykarze zespołu Atrakcyjne Klemens, którzy ostatecznie wygrali cały mecz 47:39. W zwycięskiej drużynie najlepiej punktował Paweł Budziński, zdobywca 13 punktów.

Ważny dla układu w tabeli był także mecz w którym Normal Crew PRUSBUD zmierzył się z ekipą ABC. W dwóch pierwszych kwartach na boisku lepiej radzili sobie zawodnicy ABC, którzy najpierw wygrali 20:15, a następnie 18:12. I kiedy wydawało się, że powoli mogą myśleć o zwycięstwie, do gry powrócili rywale. W trzeciej partii Normal Crew PRUSBUD dzięki wygranej 13:4 mógł odmienić jeszcze losy pojedynku. Radość jednak była bardzo krótka. W ostatniej kwarcie wszystko znów układało się po myśli ekipy ABA. Ostatnią kwartę wygrali 15:8 i cały mecz 57:48. Tym razem w zwycięskim zespole najlepiej rzucał Jarosław Jakubów, który cztery razy trafił za trzy punkty, a łącznie zdobył dla swojej ekipy 29 punktów.

- Dzięki wygranej, koszykarze zespołu ABC zapewnili już sobie udział w fazie play-off – mówi Dariusz Zapolski, z Działu Organizacji Imprez Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. - Natomiast drużyna Normal Crew o play-off musi jeszcze powalczyć. Sytuacja jest o tyle ciekawa, że trzy zespoły maja taką samą ilość punktów i to właśnie pomiędzy nimi rozegra się walka o miejsce w ósemce.

Dzięki wysokiej i pewnej wygranej nowym liderem ligowej tabeli został zespół ER-DJE-TE. Zadanie nie było jednak zbyt trudne, gdyż tym razem ich przeciwnikiem była niżej notowana drużyna Amatorów. Już pierwsza kwarta, wygrana przez ER-DJE-TE aż 16:0, ustawiła spotkanie. W kolejnych partiach, dominacja lidera nie podlegała dyskusji, o czym świadczyć mogą wyniki: 13:4, 17:8 i 20:10. Ostatecznie całe spotkanie zakończyło się wynikiem 66:22, a tak efektowna wygrana pozwoliła ekipie ER-DJE-TE wysunąć się na czoło ligowej stawki.

W tabeli na prowadzeniu znajduje się drużyna ER-DJE-TE, drugie miejsce zajmuje Komenka, a trzecie Official Team. Wszystkie drużyny zgromadziły do tej pory po 21 punktów. O jedno oczko mniej mają czwarte w tabeli Atrakcyjne Klemensy. Tabelę, z dorobkiem 11 punktów, zamyka FES Prowilni. Jeden punkt więcej ma ekipa The Looney Tunes (12 miejsce), a TMBC, które w tabeli plasuje się na 11 pozycji, zdobyło dotychczas 13 pkt.

Wyniki ostatnio rozegranych spotkań NBL

ER-DJE-TE – Amatorzy 66:22 ER-DJE-TE: Aleksander Klonowski 2, Bartosz Zbaraszewski 4, Michał Morawski 15 (1x3), Marcin Krakowski 23 (1x3), Daniel Osiński 8 (1x3), Paweł Wróblewski 11 (1x3), Dominik Karpiński 3 (1x3). Amatorzy: Robert Danielewicz 6, Łukasz Korzeniewski 2, Michał Januszczyk 10, Sławomir Kamiński 2, Jacek Januszczyk 2, Przemysław Statkiewicz.

TMBC - KS Tęcza 45:82 TMBC: Grzegorz Bojdo 2, Maciej Skalski 22, Rafał Wiśniewski 7 (1x3), Sebastian Czachorowski Jakub Pituch 14 (4x3). KS Tęcza: Arkadiusz Nadziejko 16, Łukasz Żabiński 14, Marcin Maj 5, Włodzimierz Lizak, Paweł Kananowicz 12 (1x3), Marcin Gągalski 16 (4x3), Radosław Bewicz 6, Krzysztof Szatkowski 13 (3x3).

Normal Crew – PRUSBUD – ABC 48:57 Normal Crew: Mateusz Burzyński 10, Arkadiusz Potopapowicz 4, Bartosz Prusak, Damian Wiciński 4, Jarosław Żarkowski, Eryk Gers 11 (1x3), Radosław Prusak 19 (3x3), Paweł Choromański. ABC: Dariusz Lipowski, Konrad Hubert 6, Marcin Szałaś 5, Michał Jocz 5, Jacek Barwik 4, Jarosław Jakubów 29 (4x3), Michał Grajewski 4, Tomasz Rutkowski 2, Radosław Juszkiewicz 2.

Ochrona Dogmat Psycho Basket - Atrakcyjne Klemensy 39:47 Ochrona Dogmat Psycho Basket: Adam Kosecki 7, Przemysław Magrian 11, Mariusz Mechliński 6, Dawid Tyburski 6, Łukasz Budek 9. Atrakcyjne Klemensy: Piotr Matkiewicz 12, Grzegorz Czarnul 10, Łukasz Korzeniowski 9 (2x3), Łukasz Wróblewski 3 (1x3), Damian Karhut, Paweł Budziński 13.

Informacje o rozgrywkach, wyniki, tabele, terminarze oraz galerie zdjęć można znaleźć na stronie internetowej www.mosir.elblag.eu, w zakładce imprezy sportowe.