› bieżące
13:47 / 23.02.2016

Ścisk w czołówce siatkarskiej ligi MOSiR

Za nami 13 kolejka Awangarda Volley Ligi, organizowanej przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, która choć nie przyniosła poważniejszych zmian w ligowej tabeli, to obfitowała w emocje. Na czele znajdują się LOGBARTRANS i AKS Solidarność, drużyny które uzyskały już kilkupunktową przewagę nad pozostałymi ekipami.

Powoli tworzy się duet zespołów, które dominują w rozgrywkach Awangarda Volley Ligi. Do tego grona zaliczani są obrońcy mistrzowskiego tytułu, siatkarze LOGBARTRANS, oraz debiutująca w rozgrywkach ekipa AKS Solidarność. Obie drużyny mają na swoim koncie po 31 punktów i w tabeli uzyskały już kilkupunktową przewagę nad pozostałą grupą. To oczywiście doskonała pozycja wyjściowa przed końcówką ligi, choć tak naprawdę o wszystkim zdecyduje dyspozycja podczas fazy play off. Która drużyna najlepiej zaprezentuje się na tym etapie rozgrywek, ta powinna cieszyć się z mistrzowskiego tytułu.

Nim jednak zespołom przyjdzie walczyć o poszczególne miejsca, do rozegrania zostały jeszcze kolejne mecze drugiej rundy. W minionej kolejce, z dwóch prowadzących ekip, zdecydowanie trudniejsze zadanie czekało LOGBARTRANS, który zmierzył się z trzecią w tabeli ekipą ZNP. Szybko okazało się jednak, że obrońcy mistrzowskiego tytułu i z takimi przeszkodami radzą sobie wyśmienicie. W pierwszej partii uzyskaną szybko przewagę „dowieźli” do końca, zwyciężając 25:19. Jeszcze lepiej poszło im w secie drugim, wygranym 25:18. Jak się okazało najbardziej wyrównana była partia trzecia, ale także i tym razem lepiej na boisku zaprezentowała się LOGBARTRANS zwyciężając 25:22 i całe spotkanie 3:0.

Takim samym wynikiem zakończyła się konfrontacja AKS Solidarność z Merkurym. Wynik nie powinien dziwić nawet największych optymistów, patrząc na fakt, że naprzeciw siebie stanęli wicelidera i czerwona latarnia ligi. Pierwszy set, prowadzony pod dyktando Solidarności, zakończył się wygraną 25:18. Jeszcze lepiej wypadła druga partia zakończona wynikiem 25:17. Dopiero w trzecim i zarazem ostatnim secie, Merkury nieco napsuł krwi rywalom, ale i tak wygrana powędrowała na konto Solidarności, która zwyciężyła 25:20.

Największą niespodziankę kolejki sprawili siatkarze Techtransu, którzy bez straty seta pokonali wyżej notowaną ekipą Ludożerców z Bostonu. Przed meczem obie ekipy dzieliło w tabeli zarówno kilka punktów jak i miejsc. Tyle, że na boisku tej różnicy nie było widać. Co więcej, to Techtrans momentami sprawiał wrażenie zespołu, który na swoim koncie ma więcej punktów i w tabeli znajduje się zdecydowanie wyżej. W każdym z trzech setów obserwowaliśmy wyrównaną walką, a o wyniku meczu decydowała lepsza gra Techtransu w końcówkach każdej z partii. Pierwszy i trzeci set zakończyły się wynikiem 25:23, natomiast w drugiej partii Techtrans zwyciężył 25:22. Dzięki wygranej Techtrans opuścił przedostatnie miejsce w tabeli.

Tradycyjnie z grona zwycięskich drużyn wybrany został najlepszy zawodnik kolejki. Tym razem wyróżnienie MVP otrzymał Paulo Gliwa z zespołu AKS Solidarność do którego trafiło podwójne zaproszenie na mecz siatkarzy LOTOSU Trefla Gdańsk. Więcej informacji o rozgrywkach, wyniki, tabele, terminarze oraz galerię zdjęć można znaleźć na stronie internetowej MOSiR-u w zakładce Awangarda Volley Liga.

Wyniki 13. kolejki:

Techtrans Elbląg - Ludożercy z Bostonu 3:0 (25:23, 25:22, 25:23)

KOLEX Hale Stalowe - KAM 1:2 (25:22, 21:25, 24:26)

ZNP Elbląg - LOGBARTRANS 0:3 (19:25, 18:25, 22:25)

Merkury Elbląg - AKS Solidarność 0:3 (18:25, 17:25, 20:25)

MKS Truso Elbląg - Sisley Volley Team 2:1 (20:25, 27:25, 27:25)

----------------------

Partnerem Awangarda Volley Liga jest siatkarska drużyna LOTOS Trefl Gdańsk. Zespół z Trójmiasta w minionej kolejce przegrał na własnym boisku z Jastrzębskim Węglem 1:3. Mimo porażki podopieczni Andrei Anastasiego nadal w tabeli zajmują czwarte miejsce, mając na swoim koncie 35 punktów Kolejne spotkanie ligowe LOTOS rozegra już w najbliższą środę 24 lutego i na wyjeździe zmierzy się z Łuczniczką Bydgoszcz. Natomiast przed własną publicznością LOTOS Trefl zagra w niedzielę 28 lutego i zmierzy się z prowadzącą w tabeli ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle. Natomiast w rozgrywkach Ligi Mistrzów LOTOS Trefl w tym sezonie awansował do fazy play off, gdzie na drodze gdańszczan stanął Zenit Kazań. W pierwszym spotkaniu, rozegranym w Gdańsku, lepszy okazał się siedmiokrotny mistrz Rosji, pięciokrotny zdobywca Pucharu Rosji oraz trzykrotny triumfator Ligi Mistrzów. Rosjanie zwyciężyli 3:1 i zrobili poważny krok w stronę awansu do kolejnej rundy. Przypomnijmy, że zespół LOTOSU Trefla Gdańsk jest fundatorem nagród i upominków dla najlepszych zawodników i zespołów uczestniczących w rozgrywkach Awangarda Volley Liga organizowanych przez MOSiR.