› moda i styl życia
15:46 / 08.08.2012

Seniorki i seniorzy zarazili się tańcem na dobre...

Seniorki i seniorzy zarazili się tańcem na dobre...

fot. www.swiatowid.elblag.pl

Od 3 do 11 sierpnia w Iławie trwa zgrupowanie taneczne, skierowane do osób dorosłych, których pasją jest taniec.

Od lutego do kwietnia tego roku Stowarzyszenie „Jantar”, przy finansowym wsparciu Ministerstwa Sportu i Turystyki, zrealizowało zadanie „Taniec sportem łączącym pokolenia”. W ramach zadania odbywały się zajęcia z zakresu tańca towarzyskiego, skierowane do osób dorosłych, głównie seniorek i seniorów. W projekcie udział wzięło 30 osób. Uczestnicy nie tylko nauczyli się podstawowych kroków tańców standardowych i latynoamerykańskich, ale także mogli zaprezentować swoje umiejętności podczas Ogólnopolskich Integracyjnych Spotkaniach Tanecznych, które odbyły się 28 kwietnia na sali sportowo - widowiskowej w CSE „Światowid”.
 
Poprzednie zadanie cieszyło się dużą popularnością. Uczestnicy wręcz uzależnili się od treningów i dawki emocji, jakie dają zajęcia i pokazy, wpadli w taneczny rytm życia -€“ śmieje się Joanna Karpiuk z CT „Promyk” -€“ Z uwagi na powyższe postanowiliśmy kontynuować projekt i zorganizować wakacyjne zgrupowanie dla seniorów - dodaje.
 
Zgrupowanie pod hasłem „Taniec moja pasja” rozpoczęło się w piątek 3 sierpnia i potrwa do soboty 11 sierpnia. Na taneczny wypoczynek pojechały pary m.in. z Elbląga, Braniewa, Malborka, Kwidzyna, Bielsko Białej, Głogowa, łącznie 30 osób.
 
- Zgrupowanie odbywa się w Zespole Szkół w Iławie, gdzie mamy zapewnioną nie tylko bazę noclegową i gastronomiczną, ale także duże sale do treningów tanecznych – mówi Joanna Karpiuk z CT „Promyk”- Stały dostęp do sal i konsultacji tanecznych oraz zintensyfikowane zajęcia doskonale wpłyną na rozwój umiejętności. Poprzez wyłączenie się z rutyny dnia codziennego, oderwanie od pracy i problemów, uczestnicy mają lepsze nastawienie do zajęć i bardziej chłonny umysł.
 
Dla uczestników, Stowarzyszenie „Jantar” przygotowało program typowy dla obozu sportowego. Codziennie, na powitanie dnia, jest poranna rozgrzewka i gimnastyka, a później do południa warsztaty taneczne. Po południu seniorzy mogą skorzystać z indywidualnych konsultacji i ćwiczyć we własnym zakresie na tzw. practice.
 
Organizator zaprosił do Iławy specjalistów od tańców standardowych i latynoamerykańskich. Dzisiaj uczestnicy będą ćwiczyć łacinę pod okiem szkoleniowca z Warszawy, Beaty Koprowskiej -€“ Grzejszczak.
 
- Chcemy Jak najwięcej skorzystać z treningów i z możliwości doskonalenia naszych umiejętności - mówi jeden z uczestników, Mariusz Dziurawiec.“ Do tego stopnia, że szkoda nam energii i czasu na inne działania.
 
Jednak nie samym tańcem człowiek żyje, dlatego uczestnicy mają też zapewnione inne atrakcje. Seniorzy odwiedzili już Aqupark w Iławie, przed nimi jeszcze biesiadowanie przy ognisku na Ranczo w Windykach oraz wyprawa nad Jeziorak, gdzie skorzystać będą mogli z kajaków oraz kąpieli wodnych i słonecznych. Ponadto po wieczornych practice odbywają się pokazy indywidualne par i wspólna zabawa taneczna.
 
Zgrupowanie w Iławie ma przyczynić się do rozwoju zainteresowań tanecznych seniorów oraz przygotować do sportowych zmagań i rywalizacji podczas Międzynarodowych Zawodów w Tańcu Sportowym, które odbędą się w październiku podczas Festiwalu BALTIC CUP. Na zawodach oprócz kategorii dziecięcych rozegrane zostaną również kategorie seniorskie, podczas których obozowicze będą mogli zaprezentować postępy w tańcu.
 
Zadanie „Taniec moja pasja - zgrupowanie dla seniorów” zostało dofinansowane ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki.
2
0
oceń tekst 2 głosów 100%