› bieżące
10:04 / 20.03.2014

Seniorzy rządzą w sieci. Nowi eksperci w nowych mediach

Seniorzy rządzą w sieci. Nowi eksperci w nowych mediach

Internet - środowisko młodych. Ale czy na pewno? A może to właśnie seniorzy mają tu pole do popisu? Bo czego ludzie szukają w sieci, jeśli nie informacji i dobrych rad? A kto ma największe doświadczenie, jeśli nie seniorzy? By im to uświadomić CSE Światowid i portal eKulturalni.pl zapraszają seniorów na zajęcia dotyczące nowych mediów.

Podczas bezpłatnych warsztatów pn. „Nowi eksperci w nowych mediach” seniorzy dowiedzą, że Internet jest narzędziem nie tylko dla młodych ludzi, ale również dla nich.

- Powiemy seniorom, jak wpisywać na forach dyskusyjnych i portalach społecznościowych to, czego potem internauci szukają w wyszukiwarkach. Przekonamy ich, że mogą być nie tylko odbiorcami, ale i twórcami internetowych treści – mówi Zuzanna Gajewska, redaktor portalu eKulturalni.pl i autorka projektu „eKulturalni.pl, czyli kultura w nowych mediach”, którego częścią są warsztaty dla seniorów.

W planach - zajęcia teoretyczne i praktyczne. Poprowadzą je pracownicy redakcji eKulturalni.pl i eŚwiatowid.pl.

- Wprowadzimy seniorów w świat mediów tradycyjnych i elektronicznych, zaprezentujemy strony internetowe skierowane do tej grupy wiekowej, pokażemy im blogi i fora, które mogą ich zainteresować – wymienia Zuzanna Gajewska. - Odbędą się również warsztaty z pisania artykułów, a podczas wydarzeń kulturalnych uczestnicy zajęć będą mogli przemienić się w dziennikarzy i tworzyć treści od początku do końca, czyli od zbierania informacji poprzez napisanie artykułu, po opublikowanie go w "Kąciku seniora" na łamach eŚwiatowid.pl i udostępnienie w mediach społecznościach.

Zajęcia odbywać się będą w terminach ustalonych z uczestnikami na spotkaniu organizacyjnym. Organizatorzy proponują cztery spotkania w miesiącu, trwające 2,5 - 3 godziny od kwietnia do czerwca.

Przyjmowanie zgłoszeń trwa do 28 marca - pod nr tel. 55 611 20 50 lub e-mailem: redakcja@ekulturalni.pl. Spotkanie organizacyjne odbędzie się w sobotę, 29 marca o godzinie 16.00 w CSE Światowid, w redakcji portalu eKulturalni.pl (parter, pokój 28).

W ramach projektu "eKulturalni.pl, czyli kultura w nowych mediach" w późniejszych terminach planowane są jeszcze działania dla innych grup odbiorców: dzieci, młodzieży i rodziców. Podczas warsztatów poruszone zostaną tematy zarówno prezentacji kultury w sieci, jako dziedziny, jak i sposobu zachowywania się w wirtualnej rzeczywistości, kultury osobistej i przestrzegania prawa i zasad netykiety.

Projekt dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Redakcja portalu eKulturalni.pl

3
1
oceń tekst 4 głosów 75%