› zapowiedzi
10:17 / 24.01.2013

Sęp i Kolekcjoner. Mocne kino w Światowidzie

Sęp i Kolekcjoner. Mocne kino w Światowidzie

Znakomite, polskie kino gatunkowe contra mrożący w krew w żyłach amerykański horror. Kino Światowid zaprasza na pokazy filmów "Sęp" i "Kolekcjoner". Już od jutra na ekranie.

O filmach:

Sęp

W centrum Europy nagle, bez śladu, zaczynają znikać ludzie. Śledztwo trafia w ręce Sępa - policjanta, który wydaje się być pozbawiony uczuć. Twardy, nieprzekupny, bez zobowiązań i przysług do wyświadczenia innym. Do czasu, aż poznaje Nataszę - kobietę inną niż te, które spotykał do tej pory. Sęp rozpocznie niebezpieczną grę z przeciwnikiem wyprzedzającym go wciąż o krok. Odkryje świat, w którym ludzie prowadzą podwójne życie. Pierwszy raz, logiczne myślenie wpędzi go w pułapkę bez wyjścia. Nagle z łowcy zamieni się w zwierzynę. Balansując na granicy namiętności i rozumu, świata logiki i sprytnej manipulacji, będzie musiał odpowiedzieć na pytanie: czy jest coś ważniejszego niż życie?

Ekipa filmowa swoją lekcję odrobiła na planie bez zarzutu: film Korina to rzadki u nas przykład kina sensacyjnego, które nie wygląda na tanią podróbkę amerykańskich i europejskich wyrobników, bo w sensie warsztatowym (za zdjęcia odpowiadał Arkadiusz Tomiak) zrobiony został więcej niż przyzwoicie.

Paweł T. Felis, www.cjg.gazeta.pl

Film „Sęp” w kinie „Światowid” od 25 do 31 stycznia. Cena biletu: 14 zł normalny i 12 zł ulgowy. Rezerwacja i zakup biletów on-line na stronie: http://swiatowid.elblag.pl/pl/rezerwacja-on-line/. Szczegółowy repertuar: http://kino.swiatowid.elblag.pl/.

Scenariusz i reżyseria: Eugeniusz Korin
Obsada: Michał Żebrowski, Anna Przybylska, Daniel Olbrychski, Paweł Małaszyński
Produkcja: Polska, 2012
Czas: 133 min.
Opis: dystrybutor filmu

Kolekcjoner

Gdy za namową przyjaciół piękna Elena przybywa na imprezę w klubie, o którego istnieniu wiedzą tylko wtajemniczeni, nie podejrzewa nawet, że beztroska zabawę zamieni się wkrótce w krwawą łaźnię, zaplanowaną przez psychopatę zwanego Kolekcjonerem. Uprowadzona przez mordercę, Elena trafi do hotelu, który przekształcono w labirynt wymyślnych tortur. Zrozpaczony ojciec dziewczyny zrobi wszystko, żeby wyrwać ją ze szponów sadysty. Milioner użyje wszelkich możliwych sposobów, by wraz z grupą najemników przekonać Arkina - jedynego człowieka, który jak dotąd wymknął się nieobliczalnemu Kolekcjonerowi - żeby pomógł mu schwytać i zlikwidować dewianta.

Film „Kolekcjoner” w kinie „Światowid” od 25 stycznia do 7 lutego. Cena biletu: 14 zł normalny i 12 zł ulgowy. Rezerwacja i zakup biletów on-line na stronie: http://swiatowid.elblag.pl/pl/rezerwacja-on-line/. Szczegółowy repertuar: http://kino.swiatowid.elblag.pl/.

Reżyseria: Marcus Dunstan 
Scenariusz: Marcus Dunstan,  Patrick Melton
Obsada: Daniel Sharman, Erin Way, Josh Stewart
Produkcja: USA, 2012
Czas: 82 min.
Opis: dystrybutor filmu

Źródło: Edyta Jasiukiewicz, CSE "Światowid"

2
0
oceń tekst 2 głosów 100%