› sport
10:44 / 29.04.2013

Setka Awangarda Volley Liga na zakończenie rozgrywek siatkarzy

Setka Awangarda Volley Liga na zakończenie rozgrywek siatkarzy

fot. Bartosz Ponichtera

Jedna liga, dziesięć drużyn, sto meczy, jeden zwycięzca. W sobotę (27 kwietnia), Awangarda Volley Liga 2012/1013 dobiegła końca. W wielkim finale niespodzianek nie było niespodzianek – niepokonana ekipa Nauka Jazdy ADAM rozbiła Old Boys 3:0.

- To już szósta edycja cyklu amatorskiej ligi w siatkówce – powiedział Dariusz Bocian, pracownik MOSiR w Elblągu – Są zespoły, które grają z nami od początku, angażując się mocno w sport amatorski.

W tym roku zostało zgłoszonych dziesięć drużyn, a mecz finałowy był nie tylko widowiskiem sportowym, ale również obchodził swoje święto: - Finał bł setnym meczem w tym sezonie – przyznał Dariusz Bocian – Jest to bardzo miły akcent, że „setka” przypadła na ostatnie spotkanie w lidze.

Nauka Jazdy ADAM wiodła prym od początku sezonu, wśród zawodników drużyny widać było profesjonalne przygotowanie, co zawdzięczają pomocy sponsora: - Od czterech lat wspiera nas sponsor, który umożliwia nam grę na turniejach poza Elblągiem – podziękował Piotr Malinowski, kapitan zwycięskiej drużyny – Jesteśmy bardzo zadowoleni, że od czterech lat tak dobrze radzimy sobie na elbląskiej ziemi.

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Elblągu liczy, że na jesieni bieżącego roku zostaną uruchomione dwie ligi siatkówki: - Już od września chcemy ruszyć z dwoma grupami rozgrywkowymi. - zdradził Dariusz Bocian – Chcemy wrócić do dawnej konwencji, aby wyrównać poziom rozgrywek, ponieważ na chwilę obecną jest spora różnica pomiędzy uczestniczącymi ekipami.Już teraz zapraszamy na rozgrywki Amatorskiej Ligi Siatkówki 2013/1014 we wrześniu!

10
6
oceń tekst 16 głosów 63%

Zdjęcia ilość zdjęć 11