› bieżące
11:20 / 02.10.2012

Setki wniosków od elblążan do budżetu obywatelskiego. Teraz czas na wybór

Setki wniosków od elblążan do budżetu obywatelskiego. Teraz czas na wybór

fot. elblag.net

Wymiana taboru tramwajowego, odrestaurowanie tarasu widokowego na Gęsiej Górze, odtworzenie Fontanny Neptuna, poprawę wizerunku Amfiteatru, to zaledwie kilka z ponad 700 wniosków, które wpłynęły do budżetu obywatelskiego. Elblążanie mogli je składać do 28 września.

Wiele spośród złożonych przez mieszkańców propozycji, dotyczy naprawy i remontów chodników, budowy placów zabaw, remontów i przebudowy ulic, budowy parkingów, zagospodarowania parków, wykonania oświetlenia, uporządkowania terenów czy rewitalizacji i zagospodarowania obiektów sportowych. Liczna grupa wniosków (ponad 400) dotyczy wymiany taboru tramwajowego. Zawnioskowano także m.in.  o wybudowanie i odrestaurowanie tarasu widokowego na Gęsiej Górze, odtworzenie Fontanny Neptuna, poprawę wizerunku Amfiteatru, wykonanie makiety Starego Miasta, remont basenu kąpielowego, modernizację toru wrotkarskiego i boiska szkolnego, wybudowanie placu do Street Workout.

Obecnie przed dyrektorami poszczególnych departamentów mnóstwo pracy – do 12 października muszą nie tylko szczegółowo zanalizować każdy wniosek, oszacować jego koszt, lecz często najpierw ustalić dokładną lokalizację terenu, którego wniosek dotyczy. Niejednokrotnie wiąże się to z osobistymi wyjazdami w teren.

Do 17 października  przygotowana zostanie lista wszystkich propozycji budżetowych możliwych do realizacji. Propozycje te zostaną umieszczone w ankietach a następnie dostarczone do mieszkańców naszego miasta, z podziałem na poszczególne okręgi wyborcze. Ankiety będą również dostępne elektronicznie na stronie Urzędu Miejskiego w Sekcji Mieszkańcy. Ostatecznie to elblążanie, poprzez ankiety, zdecydują, jakie zadania dot. budżetu obywatelskiego znajdą się w projekcie Budżetu Miasta na rok 2013.

źródło: UM Elbląg

1
0
oceń tekst 1 głosów 100%